Beveik 5 milijonai eurų šį šildymo sezoną ir daugiau nei 5 milijonai – praėjusįjį. Tiek lėšų dėl sumažėjusios šilumos kainos sutaupyta Alytuje. „Džiaugiamės, kad pavyko pasiekti tokių rezultatų, tačiau šilumos ūkyje dar ne viskas padaryta“, - teigė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas.
Alytaus miesto savivaldybės administracijai prieš pora metų pavyko pasiekti, kad būtų sumažinta šilumos kaina vartotojams. Pirmąjį šildymo sezoną 2017-2018 metais sutaupyta 5 mln. 60 tūkst. eurų, lyginant kainą, kuri galiojo iki 2017 metų gegužės 1 dienos, su kaina, galiojančia šiuo metu.
„Jau galime pasakyti ir kiek bus sutaupyta lėšų 2018-2019 metų šildymo sezono metu. Kadangi šiuo metu žinome, kiek suvartota šilumos iki gruodžio 31 dienos, o už sausį duomenys dar nėra gauti, šis skaičius yra prognozinis. Bet manome, kad taupymas turėtų būti apie 4 mln. 800 tūkst. eurų. Tad per du šildymo sezonus - beveik 10 mln. eurų“, - kokį rezultatą davė pasikeitusios šildymo kainos, skaičiais įvardijo V. Jastremskas.
Kaip ir buvo prognozuota, vienas butas per metus vidutiniškai už šilumą (karštą vandenį, „gyvatuką“ ir šildymą) sumokėjo maždaug 165 eurais mažiau. Per dvejus metus, planuojama, ši suma viršys 400 šimtus eurų.
„Pateiksiu labai konkretų pavyzdį. Paskaičiavau, kaip pasikeitė mano paties 55 kv. m ploto buto šildymo kaina. Per pusantro šildymo sezono sumokėjau 368 eurais mažiau, nei būčiau sumokėjęs anksčiau, iki kainų pasikeitimo“, - teigė V. Jastremskas.
Mažesnę šilumos kainą Alytaus miesto taryba patvirtino 2017 metų kovo pabaigoje po to, kai Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija „Litesko“ filialo „Alytaus energija“ bazinę šilumos kainą naujam trijų metų reguliavimo periodui nustatė 5,40 ct/kWh (be PVM).
Ši kaina yra 26 proc. mažesnė, palyginus su anksčiau Alytuje galiojusia kaina - 7,32 ct/kWh be PVM. Tačiau alytiškiai už šilumos energiją mokėjo dar mažiau dėl susidariusios permokos, kurią „Litesko“ filialas „Alytaus energija“ privalo grąžinti. Administracijai pavyko įrodyti, kad „Litesko“ iš vartotojų nepagrįstai gavo 2,6 mln. Eur pajamų ir ši permoka grąžinama vartotojams atitinkamai sumažinant šilumos kainą.
Savivaldybė vis dar bylinėjasi su „Litesko“ dėl beveik 16 milijonų eurų, kurie susidarė dėl permokų, kai ankstesniais metais buvo nepagrįstai padidinta šilumos kaina.
„Savivaldybė savo miesto žmonių interesus turi ginti iki galo. Kol kogeneracinė jėgainė nebus perduota savivaldybei, visuomet bus rizika permokėti už šilumą. Tai labai sudėtingas procesas, bet nuosekliai dirbant, pasiekti rezultatai būtų dar geresni, nei juos turime dabar, nes savivaldybės įmonei ne tiek rūpi uždirbti, kiek svarbu verslo subjektui turėti pelno“, - kalbėjo V. Jastremskas.
Jis neabejoja, kad miesto savivaldybei perėmus šilumos gamybą į savo rankas, būtų užtikrinta sąžininga ir reali šilumos kaina vartotojams. Tikėkimės, kad taip ir bus.