Svajūnas Rusinas į verslo pasaulį pasinėrė daugiau nei prieš dešimtmetį. UAB „Kemi“ autoservisas buvo viena pirmųjų vyro darbo vietų. Savo karjerą Svajūnas pradėjo kaip meistras -priėmėjas, o vėliau tapo įmonės vadovu.
Pradėti kurti verslą galima įvairiais būdais, vienas iš jų įsigyti jau veikiančios įmonės akcijas. Šį verslo pradžios modelį pasirinko Alytaus verslo uosto pašnekovas.
„Visą laiką svajojau įkurti tokio tipo įmonę, kurioje dirbčiau pats. „Kemi“ autoservisą visada laikiau pavyzdingu ir patikimu, todėl atsiradus galimybei, įsigijau šios įmonės akcijas“, – teigė verslininkas.
Franšizės tipo verslą S. Rusinas plėtojo daugiau nei dešimt metų. 2013 – aisiais metais įmonės pavadinimas buvo pakeistas į UAB „Automedika“. „Autoserviso pavadinimą keitėme tik dėl finansinių priežasčių. Įmonės veiklos vieta, darbuotojai nepasikeitė, todėl klientų kiekyje pokyčių nepajutome“, – teigė verslininkas.
Alytus pasižymi autoserviso įmonių gausa, visgi šių paslaugų paklausa mieste labai didelė. „Jaučiamės šiek tiek per maži, kad užtikrintume greitą paslaugų teikimą visiems pageidaujantiems, todėl jau šį pavasarį planuojame atidaryti antrą įmonės padalinį ir priimti daugiau darbuotojų“, – planais dalijosi įmonės vadovas.
Pasak Svajūno, vystyti verslą Alytuje nėra sudėtinga. Nors specialistų, galinčių dirbti autoserviso paslaugų versle, trūksta. „Mes bendradarbiaujame su Alytaus kolegija. Mokymosi įstaigoje ruošiami autotechnikai inžinieriai, kurie yra laukiami darbuotojai įmonėse, teikiančiose autoserviso paslaugas“, – pasakoja S. Rusinas. Verslininkas yra Alytaus kolegijos baigiamųjų darbų komisijos narys.
Automobiliai S. Rusino gyvenime yra ne tik darbas, bet ir pomėgis. Verslininkas kartu su bendraminčiais yra įkūręs automobilių sporto klubą „Akula LT“. Šio klubo nariai kartu su partneriais organizuoja renginius, varžybas ne tik Alytuje, bet ir visoje Lietuvoje. Pasak įkūrėjo, jų autoklubo tikslas ne tik populiarinti automobilių sportą, bet ir gerinti vairavimo kultūrą šalyje. „Jaunimas labai aktyviai įsitraukia į mūsų veiklą, dalyvauja varžybose. Turi galimybę varžytis su automobilių sporto profesionalais“, – pasakoja vyras.
Anot verslininko, daugelis vadinamųjų „kelių erelių“ varžybų trasoje susirungę su vairuotojais – profesionalais, dažniausiai šiek tiek nuleidžia sparnus. „Būtų geriau, kad savo energiją nepatyrę vairuotojai išlietų oficialiuose renginiuose, o ne nelegaliose gatvės varžybose ar rizikuodami savo ir kitų eismo dalyvių gyvybe kelyje“, – pabrėžė Svajūnas.
„Svarbiausia žinoti, ką darai.Tada viskas sekasi puikiai“,- sėkmingo verslo receptu pasidalijo pašnekovas.
Išsamiau apie Alytaus verslo uostą galima paskaityti interneto svetainėje www.avu.lt.