Paminklas Dainavos apygardos partizanų atminimui niekaip neranda vietos Alytuje. Nors lėšos paminklo statybai paskirtos, alytiškiai kol kas nesutaria, kur toks paminklas turėtų atsirasti – nė viena pasiūlyta vieta netinka. Alytaus miesto mero pavaduotojo Šarūno Klėgerio nuomone, šiuo atveju, rasti sprendimą, kuris tenkintų visus, neįmanoma.
„Klausimas dėl paminklo statybos gvildenamas jau ilgą laiką. Mes vėl ėmėmės konkrečių žingsnių, kad šis klausimas būtų išspręstas. Reikėtų tik pasidžiaugti, jog tą paminklą apskritai buvo nutarta statyti Alytuje. Jo norėjo ir kiti miestai, tačiau buvo pasirinkta būtent Dzūkijos sostinė.
Rasti bendrą sutarimą dėl vietos paminklui labai sudėtinga ir net vargu, ar įmanoma, tad svarbu, kad paminklo vieta pirmiausia būtų priimtina tiems žmonėms, kuriuos tie istoriniai įvykiai vienaip ar kitaip yra palietę asmeniškai, kurių širdyse visa tai dar yra gyva. Jiems partizanų atminimo įamžinimas yra labai svarbus, ir mes turime į jų nuomonę įsiklausyti“, - kalbėjo Š. Klėgeris.
Artimiausiu metu planuojama ruošti paminklo Senamiesčio skvere vizualizaciją ir sprendimo projektą dėl jo statybos teikti savivaldybės tarybai.
Savo rekomendacijas taip pat pateiks ir savivaldybės Monumentaliosios dailės kūrinių statymo ir jų priežiūros komisija.
Prieš pora metų paminklą Dainavos apygardos partizanams buvo nutarta statyti Pirmojo Alytaus aikštėje, tačiau tokie ketinimai sulaukė didžiulio gyventojų pasipriešinimo. Dar didesnė nepasitenkinimo banga kilo, kai paaiškėjo, kaip paminklas atrodys.
Paminklo Dainavos apygardos partizanams sukūrimo konkursą prieš porą metų buvo laimėjusi vilniečio idėja – paminklas-metalinis bunkeris. Tačiau toks variantas nepatiko nei gyventojams, nei Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovams. Tad galiausiai buvo nutarta konkursą skelbti iš naujo, o jo ankstesniam laimėtojui išmokėti konkurse numatytą piniginį prizą.
Pasikeitus Alytaus miesto valdžiai, klausimas dėl paminklo partizanų atminimui statybos vėl atgaivintas. Praėjusią savaitę miesto vadovai susitiko su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos atstovais, suinteresuotais gyventojais ir rado sutarimą dėl kitos preliminarios paminklo statymo vietos. Buvo prieita bendros nuomonės, kad paminklas galėtų iškilti Senamiesčio skvere, netoli Šv. Angelų sargų bažnyčios.
Viešojoje erdvėje pasirodžius šiai informacijai, alytiškiai ir vėl pradėjo reikšti nepasitenkinimą, tikindami, kad ir ši vieta netinkama. O kai kas paminklą siūlė statyti miške.
Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Š. Klėgeris įsitikinęs, kad rasti vietą, kuri visiems tiktų, nepavyks, tačiau sprendimą priimti yra būtina.