Ant Alytuje esančio Dailidės ežerėlio planuotos įrengti „plaukiojančios“ pramogų erdvės nebebus. „Konkurse dalyvavo tik vienas tiekėjas, kurio pasiūlyta kaina viršijo projekte numatytą sumą. Be to, toks pripučiamas pramogų kompleksas miestui labai daug kainuotų“, – sakė Alytaus miesto vicemeras Tautvydas Tamulevičius.
Pripučiamo komplekso techninėje specifikoje nurodyta, kad be priežiūros čia pramogauti galėtų tik vyresni nei šešiolikos metų asmenys. Įrengus tokias vandens pramogas, ten turėtų dirbti bent du žmonės: gelbėtojas ir žmogus, tikrinantis pramogaujančiųjų amžių.
„Maudynių sezonas trunka kelis mėnesius, visą kitą laiką tą pripučiamą daiktą reikėtų kažkur sandėliuoti. Be to, yra reikalingas draudimas tiems atvejams, jeigu kažkas nutiktų. Draudimas yra privalomas. Dabar yra sudaryta darbo grupė iš administracijos darbuotojų, kurie nagrinėja kitų miestų patirtį. Jie parengs išvadas, kurias svarstys taryba, kad mes dar šią vasarą turėtume privačius investuotojus“, – kalbėjo T. Tamulevičius.
Miesto vicemeras patikino, kad vandens pramogų gyventojams reikia ir jos tikrai bus.
Didžiosios Dailidės teritorijoje galėtų būti įrengtas vandenlenčių parkas ar teikiamos valčių, vandens dviračių nuomos paslaugos. Jau yra ir susidomėjusių verslininkų, kurie norėtų toje teritorijoje dirbti.
„Mes verslininkams leidžiame uždirbti pinigus, taip didindami tos vietos patrauklumą. Be to, per sukurtas specialias sąlygas, galime jų prašyti atlikti tam tikrus darbus: nuomos kainos ten nebus didelės, todėl tikrai būtų naudingiau, kad verslininkai, pavyzdžiui, pasirūpintų šiukšlių surinkimu ar kitais miestui naudingais darbais“, – sakė T. Tamulevičius.
Jis pabrėžė, kad eidama tokiu keliu Alytaus miesto savivaldybė neužsikrautų sau galvos skausmo kaip, pavyzdžiui, atsitiko su slidinėjimo trasomis. Jų išlaikymas miestui daug kainavo, o naudos miestas gavo mažai. Jo nuomone, ir su pripučiama pramogų erdve būtų taip pat.
„Miestas šiuo atveju išlošia kelis kartus, nes mes sutaupome apie 100 tūkst. eurų, kuriuos galėsime panaudoti tose srityse, kur jų trūksta, verslui perleidžiam tam tikrą atsakomybę, kuri priešingu atveju gultų ant miesto savivaldybės pečių“, – kalbėjo T. Tamulevičius.
Savo nuomonę, kokių vandens pramogų Didžiosios ir Mažosios Dailidės ežerėliuose nori, galėjo išreikšti ir patys gyventojai. Pasiūlymų buvo gauta nedaug. Gyventojai norėtų Dailidės ežerėlyje sportinių pramogų, pasiplaukiojimo vandens dviračiais ar valtimis, buvo pateiktas siūlymas ir įkurti pramoginę žvejybą.
Kokios vandens pramogos bus pasiūlytos alytiškiams, turėtų paaiškėti artimiausio miesto tarybos posėdžio metu.