Jaunamartės. Atėjus Velykoms, pasibaigė ir Gavėnia. Tada senu įpročiu jau skamba dainos ir šokiai. Bažnyčiose jau galima paduoti užsakus. Kinkyti arklius ir į kitas parapijas siųsti piršlius. Atkuto ir jaunamartės. Kaip tik tomis dienomis vienas ministras pas vieną oligarchą santuokai pasiprašė.
Neatsilieka ir Alytaus politikai. Net keturi Alytaus rajono tarybos nariai užsakus ir vienai, ir kitai politinei partijai padavė.
Anksčiau žiūrėdavo, kad nuotaka su geru kraičiu būtų. Dabar arba į reitingus žiūrima, arba didesnės bangos dairomasi. Tiesa, šioji ne tik gintarą kartais į krantą išmeta, bet ir kai kuriuos nekvepiančius dalykus.
Slaugytojai
Aukštąja mokykla vadinama Alytaus kolegija imsis dar vienos specialybės mokymo. Gavus pinigų iš miesto biudžeto, planuojama steigti Sveikatos priežiūros fakultetą.
Kita vertus, gerai, kad tarp tarybos narių nėra dvasiškių, nes dar ir seminarijos filialo atidarymas miesto savivaldybės biudžetui kažin ar būtų pakeliama našta?
ES ofšoras
Pasaulio žiniasklaida parodė, kaip įvairių šalių vadovai ir oligarchai naudojasi galimybėmis nuslėpti mokesčius.
Vardijama, kad ir Rusijos vadovas, ir Ukrainos prezidentas, ir daugelis kitų garsių pasaulio politikų bei sporto ir meno įžymybių naudojosi įvairiomis mokesčių slėpimo schemomis. Ir Lietuvos verslininkai čia minimi.
Islandijos premjeras S. D. Gunnlaugssonas po visuomenės spaudimo jau ir atsistatydino.
Keistuoliai. Ir besistebintys, ir besipiktinantys. Ir atsistatydinantys.
Nes dar 2014 metais Vokietijos žurnalas „Spiegel“ parašė, kad būdamas Liuksemburgo vyriausybės vadovu, o kelis metus ir šalies finansų ministru tuo pačiu metu, J.C.Junckeris dėjo visas pastangas, kad Liuksemburgas taptų mokesčių rojumi ir būtų išvengta bet kokių išorės bandymų tirti šalies mokesčių sistemą.
Tarp to rojaus klientų buvo minimos tokios pasaulinės kompanijos kaip „Fiat“, „Amazon“, galėjusios nesumokėti po keliasdešimt milijonų eurų mokesčių.
Dabartinis Europos Komisijos vadovas J.C. Junkeris Liuksemburgo premjeru buvo 19 metų. Šalies vyriausybei jis vadovavo nuo 1995 iki 2013 metų.
Įdomu, kada į gatves išeis minios europiečių, reikalaudamos jo atsistatydinimo?
Ir ar mūsų šalies Prezidentė D. Grybauskaitė ES Komisijos vadovui asmeniškai prie progos pasakys, kad ir jam reikėtų išsklaidyti tiek tarptautinės bendruomenės, tiek savo šalies gyventojų abejones?
Pasiaukojimas
Vienos bažnyčios atstovai Alytuje nutarė praplėsti nuo seno ne tik katalikiškame gyvenime, bet ir viešajame naudojamą aukos sąvoką.
Pasirodo, auka gali būti įvertinta ne mažiau kaip šešiais vienu atveju, o kitu atveju – ne mažiau kaip 10 eurų.
Terminų žodynas nurodo tokius žodžio auka paaiškinimus: dovana, skiriama kam nors sušelpti, kas atnašaujama, duodama dievams.
Suprantu, kad mokesčiai arba išmokos gali būti indeksuojamos pagal infliacijos lygį ar kitus parametrus, bet kad ir aukas indeksuotų….
Kažin, ar tos bažnyčios tarnai yra ką nors girdėję apie pasiaukojimą? Ir ką apie tai dekanas ir vyskupas galvoja?
Okupacijos repeticija
Sako, pas mus Lietuvoje jau žali žmogeliukai buvo išsilaipinę. Gal 2013 metais, gal Juodkrantėje. Žvalgybininkai vienu sakiniu užsiminė, bet politikai net dviem sakiniais nieko paaiškinti negali.
Manau, kad reikia mūsų miesto prieplauką įdėmiai stebėti. Nes žaliavalgių maistas netoli esančioje kavinėje gal ne be reikalo gaminamas. Ir dar kaip tyčia Nemuno vagą gilinti ruošiamasi. Ar ne kokiam neprieteliaus jūrų desantui?
Žinoma, gali būti, tai daroma dėl to, kad JAV lėktuvnešis galėtų atplaukti. Bet tada „McDonald‘s“ reikia kuo greičiau statyti.