Daugiau nei 20 kartų teistas Vytautas Ažukas ir jo bendras Marius Bumblys laisvės ir vėl nematys. Skirtinguose pataisos namuose bausmę atliekantys vyrai, net ir būdami už grotų, sugebėjo pralobti naudodamiesi svetimais elektroninės bankininkystės duomenimis.
Alytaus apylinkės teismas abu vyrus pripažino kaltais ir skyrė V. Ažukui 1 metų ir 2 mėnesių, o M. Bumbliui – 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmes.
Niekaip iš pataisos namų nesugebantys išeiti 34 metų vyrai iš dviejų asmenų, pasinaudodami jų elektroninės bankininkystės duomenimis, išviliojo 3990 Lt ir jų vardu paėmė du greituosius kreditus. M. Bumblys be V. Ažuko dar atskirai išviliojo apie 10 000 Lt.
Nusikaltimą V. Ažukas padarė bausmę atlikdamas Alytaus pataisos namuose. Jam talkininkaujantis M. Bumblys tuo metu buvo Lukiškių tardymo izoliatoriuje. Abu vyrai turėjo mobiliuosius telefonus, kuriais susisiekdavo tarpusavyje, skambindavo nukentėjusiesiems ir, išvilioję elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis, pervesdavo pinigus į kitą sąskaitą.
Vyrai internete susirasdavo įvairių žmonių kontaktus ir skambindami jiems prisistatydavo policijos ar FNTT pareigūnais. Sukčiai žmonėms aiškindavo, kad jie atlieka tyrimą, ieško nusikaltėlių, kurie neva naudojasi nieko neįtariančių gyventojų elektroninės bankininkystės duomenimis. V. Ažukas ir M. Bumblys tikindavo, kad pinigus reikia kuo greičiau „įšaldyti“, kad jie niekur negalėtų nutekėti.
Kad būtų įtikinamiau, vyrai sakydavo, kad tuojau sujungs su banko darbuotoju ir toliau kalbėdavo pakeisdami balsą.
Išvilioję prisijungimo duomenis, du draugai nieko nelaukdami švarindavo sunerimusių žmonių pinigus ir juos pervesdavo į pažįstamų banko sąskaitas. A. Ažukas ir M. Bumblys suspėdavo pasiimti ir greitųjų kreditų.
Vyrai susisukdavo greičiau nei per valandą. Jei nesuspėdavo, stengdavosi įtikinti, kad šią dieną gyventojai nebandytų jungtis prie elektroninės bankininkystės, nes vyksta tyrimas, arba pakeisdavo slaptažodžius.
Vyrai savo kaltės neneigė, sakė, kad jiems iš pataisos namų vilčių išeiti mažai, o gyventi visgi norisi.
Iš Kauno kilęs V. Ažukas nusikaltimus pradėjo daryti dar būdamas nepilnametis. 1996 m. buvo kaltinamas vagystėmis, plėšimais.
2004 m., sumanęs pereiti iš Marijampolės pataisos namų į Alytaus pataisos namus, kartu su pažįstamu nusprendė virve pasmaugti savo likimo draugą. Tikėjosi, kad tik tokiu būdu jo įkalinimo vieta pasikeis, nes į jo prašymus niekas neva niekas nereagavo. Tuomet baisus planas neišdegė, numatyta auka išgyveno, o V. Ažukui buvo paskirta 7 metų laisvės atėmimo bausmė.
Nuo to laiko vyras į laisvę retai kada išeidavo, vienas po kito pasipylė sukčiavimai, kurie vis prailgindavo bausmės atlikimo laiką.
Plungės rajone gimęs M. Bumblys 2001 metais buvo nuteistas už žmogžudystę, padarytą sunkinančiomis aplinkybėmis. Vyras buvo nuteistas 16 metų laisvės atėmimo bausme.
V. Ažukas ir M. Bumblys į laisvę turėjo išeiti 2024-2025 metais, tačiau dabar bausmės laikas dar pailgės. Tikėtina, kad subendrinus kitų nusikaltimų bausmės atlikimo laiką, vyrai laisvės oro įkvėps tik 2030 m.
M. Bumbliui teismas papildomai skyrė 1 metų ir 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę – už nusikaltimus, padarytus atskirai, be V. Ažuko.