Sveikatos ugdymo mokykla pranoko visą savaitę fizinę ir dvasinę sveikatą stiprinusių alytiškių lūkesčius. „Rytinės mankštos ir maudynės ežerėlyje, vegetariški pietūs ir jogos užsiėmimai ilgam padėjo pasikrauti jėgų“, – įspūdžiais dalijosi jau trečius metus užsiėmimų nepraleidžianti alytiškė.
Brandaus amžiaus moteris tikino, kad šie užsiėmimai jai leido pasijusti žvalesnei ir sveikesnei. Ji sveikatos ugdymo mokyklą vertina ne tik dėl to, kad sužinojo daug naujų dalykų, bei tai jai suteikė galimybę susipažinti su žmonėmis, surasti bendraminčių. Didžiausią įspūdį alytiškei paliko „nuogos“ maudynės Dailidės ežerėlyje.
„Pirmomis dienomis maudytis buvo labai šalta, bet kuo toliau, tuo tapo lengviau. Dabar išlipusi iš vandens net neskubu nusišluostyti“, – įspūdžiais dalijosi moteris.
„Iš pradžių ir aš bijojau maudynių šaltame vandenyje, bet po kelių pabadymų likau maloniai nustebinta ir dabar maudytis man norisi dar ir dar“, – kalbėjo kita užsiėmimus lankiusi alytiškė Agnė.
Moterys įsitikino, kad ir vegetariškas maistas gali būti skanus.
„Mačiau kaip valgydami vyrai raukėsi, mat jiems druskos vis trūko“, – pasakojo alytiškė, kuri įsitikinusi, kad druska maiste organizmui yra žalinga, todėl ateityje žada jos visiškai atsisakyti.
Pietums buvo patiekiami įvairūs patiekalai, salotos, sriubos iš daržovių, kruopų ir kitų vegetariškų produktų.
Visą savaitę vykusius sveikatos ugdymo mokyklos užsiėmimus lankė per dvidešimt žmonių. „Šiemet žmonės dalyvavo aktyviau, buvo ir tokių, kurie į sveikatos ugdymo mokyklą atėjo ne pirmą kartą. Pajutę, kaip per visą savaitę apsivalo organizmas, mintys, emocijos, žmonės nori juose vėl dalyvauti“, – pasakojo Jovita Katkauskaitė, Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė.
Ji pastebėjo, kad atsiranda vis daugiau žmonių, kurie pradeda labiau vertinti sveikatą ir teikti jai daugiau dėmesio. Į rytines mankštas, kitas treniruotes, paskaitas ateina vis daugiau gyventojų, kartais net vietos salėje nebeužtenka.
Septynių dienų programos dalyviai įgijo ne tik naudingų teorinių žinių, bet ir išbandė praktinius užsiėmimus, juoko bei šokio terapijas, jogos ir gimnastikos pratimus, grūdinimosi, kvėpavimo ir atsipalaidavimo technikas, meditacijas. Dalyviai mokėsi savistabos ir savikontrolės, judėjimo ir grūdinimosi, kvėpavimo ir meditacijos būdų. Alytiškiai sužinojo apie dvasinės savireguliacijos procesus, minčių, kūno ir žalingų įpročių higieną, kaitinimosi pirtyje taisykles.
Užsiėmimų metu specialistai daug kalbėjo apie teisingą mitybą, skysčių vartojimą. Didelis dėmesys buvo skiriamas ir motyvacijos skatinimui.
„Man patiko vienos lektorių pasakyti žodžiai: „Niekada nėra vėlu. Vėlu bus tik tada, kai atgulsime ant pušinių lentų“. Tuo mes ir vadovaujamės bei motyvuojame biuro lankytojus“, – teigė Rima Smolskytė, visuomenės sveikatos specialistė.