Važiuojant Alytaus miesto Punsko gatve dažną stebinantis neįprastas reginys, šiltnamyje prie namo stovintis sraigtasparnis – alytiškio Arūno Pajaurio prieš daugiau nei dvejus metus įsigytas pirkinys. „Tai kiekvieno vyro svajonė“, – juokavo vyras, savo svajonei pastatęs angarą, kurį aplinkiniai praminė šiltnamiu.
Bene penkerius metus internete skelbimus skaitęs 42-vejų metų tolimųjų reisų vairuotoju dirbantis A. Pajauris aptiko dvivietį „RotorWay EXSY“ modelio sraigtasparnį ir nedvejodamas nusprendė jį įsigyti.
„Skelbime buvo nurodyta, kad sraigtasparnis parduodamas Prancūzijoje, netoli Marselio miesto. Prisikabinau prie mikroautobuso tralą ir parsivežiau. Sraigtasparnį įsigijau daugiau nei prieš dvejus metus, bet jis buvo neveikiantis, beveik visas išardytas, su variklio defektu. Tokį variklį Lietuvoje sunku rasti“, – apie neįprastą pirkinį pasakojo Arūnas.
Jis prisipažino, kad dvejus metus visą savo laisvalaikį skyrė sraigtasparnio tvarkymui: kelias variklio daliklis vyras užsakė Kaune, kitas alytiškis gamino pats, dirbo, konstravo, kol variklis buvo sutvarkytas.
Nors A. Pajauris dar ketina jį nulakuoti, kad blizgėtų, šiandien sraigtasparnis yra techniškai tvarkingas ir paruoštas skrydžiams.
„Dar neturiu piloto licencijos, bet ruošiuosi mokytis. Nors ir nepigūs tie mokslai, bet tikrai bandysiu. Kam turėti daiktą, kuris nenaudojamas?“, – retoriškai klausė pašnekovas.
Sraigtasparnio valdymas yra ganėtinai sudėtingas. Vyras prisipažino, kad pradžioje buvo baisu, mat jis neįsivaizdavo, ką tai reiškia.
Sraigtasparnis alytiškiui atsiėjo kone pusę šimto tūkstančių litų, tačiau Arūnas nesigaili įsigijęs tokią transporto priemonę. Priešingai, sraigtasparnį nuolat tvarko, dailina, puoselėja. „Tai yra vienas pigiausių modelių“, – sakė jis.
Specialiai transporto priemonei, kuriai įsigyti vyras kelerius metus taupė, A. Pajauris pastatė ir angarą, kurį miestelėnai praminė šiltnamiu.
Apie šiltnamyje „pasodintą“ sraigtasparnį publikacija AlytusPlius.lt portale buvo pasirodžiusi šių metų kovo mėnesį. Tuomet su šeimininku pasikalbėti nepavyko, o kaimynystėje gyvenantys žmonės tik gūžčiojo pečiais, kam alytiškiui prireikė tokios neįprastos transporto priemonės.