Kvalifikuoti treneriai ir pedagogai, puikiai veikianti futbolo treniruočių metodika, komandinio darbo, atsakomybės mokymas ir pasitikėjimo savimi ugdymas – visa tai yra suteikiama Alytaus sporto ir rekreacijos centrą lankantiems vaikams, kurie nori išmokti žaisti futbolą ir savo ateitį sieja su šia sporto šaka.
Sporto centre šiuo metu futbolo treniruotes lanko daugiau nei 200 vaikų. Pasak Alytaus sporto ir rekreacijos centro vadovo Tomo Stupurio, susidomėjimas futbolu jaučiamas nuolat. „Kone kasdien sulaukiame tėvų skambučių, kurie teiraujasi, kokio amžiaus vaikai gali pradėti sportuoti“, – sakė T. Stupuris.
Tam yra priežastis. Alytus jau ne kartą pagarsėjo kaip puikiai išvystytos sporto infrastruktūros miestas. Alytaus sporto ir rekreacijos centre yra atnaujintos salės, rekonstruotas baseinas, miestas turi ir stadioną su dirbtine danga.
„Futbolo treniruotės vienam vaikui atsieina kiek daugiau nei penkis eurus per mėnesį. Treniruotės, priklausomai nuo vaikų amžiaus grupės, vyksta kelis kartus per savaitę, vyresniems – kasdien. Kad vaikai įgytų kuo daugiau praktikos, savaitgaliais vežame juos į rungtynes su kitų šalies miestų komandomis“, – sakė T. Stupuris.
Alytaus sporto rekreacijos centro vadovas pabrėžė, kad vaikai, sportuojantys Alytaus sporto ir rekreacijos centre, gauna visas garantijas: profesionalias treniruotes, galimybę dalyvauti visose varžybose. „Treneriai rūpinasi ne vienu vaiku, o visa komanda. Ta komanda yra tarsi kiekvieno jų šeima. Treneriai augina juos kaip savo vaikus“, – apie ypatingą dėmesį vaikams kalbėjo T. Stupuris.
Alytaus sporto ir rekreacijos centre futbolo grupės renkamos nuo pirmos klasės.
Sporto centre dirbantis ilgametis futbolo treneris, buvęs futbolo klubo „Dainava“ pagrindinės ir dublerių komandos vyriausiasis strategas Virginijus Sinkevičius akcentavo, kad vaikas vaikui nelygus. Kartais jaunesnis puikiai pritampa vyresnių komandoje.
Pats V. Sinkevičius teigė, kad būtų tobula, jeigu valstybinis ir klubinis futbolas dirbtų drauge, kaip yra daugelyje užsienio šalių.
„Kitose šalyse veikia daug futbolo klubų, kurie yra stiprūs, nes turi sukurtą ir sėkmingai veikiančią sistemą. Lietuvoje klubinis futbolas dar yra nesubrendęs. Vieną dieną klubas yra, kitą – jau gali ir nebebūti. Buvo futbolo klubai „Alytis“, „Vidzgiris“, „Dainava“, dabar – „Auska“, kuri vienintelė gyvuoja. Per mano 15 metų trenerio darbo jau nebeliko trijų klubinių komandų, tai kokia kito klubo ateitis?“- retoriškai klausė V. Sinkevičius.
Anot jo, būtent dėl šios priežasties renkantis vietą treniruotėms reikėtų įvertinti ateities perspektyvas.