Alytaus rajone dėl savivaldybės įmonės „Simno komunalininkas“ darbuotojų aplaidaus elgesio į upelį ir geriamojo vandens sistemą pateko chloruotas vanduo. Upelyje rasta kritusių žuvų, Simne dirba Alytaus regiono aplinkosaugininkai, kurie tiria, ar dėl į vandens sistemą patekusio chloro veikia Simno vandens valymo įrenginiai.
Kaip teigė Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Alytaus agentūros vedėjas Romualdas Gavėnas, Simne buvo užteršta geriamojo vandens sistema, joje rasta maisto bakterijų. Dėl to vandenį simniškiams tiekiančio „Simno komunalininko“ specialistai į vandenį pylė chloro. Spėjama, kad galėjo jo įpilti perdaug.
„Išplovę filtrus jie tą vandenį su chloru išleido į per Simną tekantį upelį. Kadangi chloro preparatas yra ypač pavojingas vandens gyvūnams, rasta kritusių žuvų“, – situaciją Simne komentavo R. Gavėnas.
Anot jo, „Simno komunalininko“ darbuotojai padarė patį blogiausią veiksmą, kokį tik galėjo padaryti. R. Gavėnas teigė, kad chloruotą vandenį buvo galima leisti į savo kanalizaciją, kažkur susisandėliuoti, bet tik neleisti į atvirus vandens telkinius.
„Kadangi chloras pateko ir į geriamojo vandens sistemą, manome, kad valymo įrenginiuose galėjo žūti bakterijos. Jeigu taip atsitiktų, tai reikštų, kad nuotekos bėgtų tiesiai į ežerą. Nustatinėjame, ar Simno miesto valymo įrenginiai veikia, ar ne“, – kalbėjo R. Gavėnas.
Trečiadienį prieš pietus Simne lankęsis Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Alytaus agentūros vyriausiasis specialistas Juozas Žuvininkas teigė, kad yra paimti mėginiai iš upelio, paimti mėginiai valymo įrenginiuose. „Su Alytaus maisto veterinarijos tarnybos specialistais perėjome ir surinkome žuvis, kurias radome negyvas ir maisto ir veterinarijos tarnyba jas išsivežė tyrimams“, – sakė J. Žuvininkas.
Rasta 19 negyvų lydekų, 16 vėgėlių, 2 ešeriai ir 8 gružliai. Kokia tiksliai padaryta žala gamtai, bus nustatyta tik gavus visų tyrimų rezultatus.
„Simno komunalininko“ direktorius Juozas Kalėda, paskambinus telefonu, paprašė perskambinti, tačiau vėliau – neatsiliepė.