Šešiolikmetė Gustė Bernatavičiūtė, veržli, iniciatyvi ir versli Alytaus moksleivė nenustygsta vietoje. Sportinius šokius lankanti mergina ėmėsi verslo – pradėjo gaminti spalvingas peteliškes. Nors laiko naujam pomėgiui Gustė turi labai nedaug, tačiau spėja ne tik peteliškių asortimentą nuolat papildyti, bet ir šokti bei išlaikyti aukštus mokymosi rezultatus.
G. Bernatavičiūtė peteliškę pagamina per keliasdešimt minučių. Vienas peteliškes pavyksta pasiūti labai greitai, kitos – dvigubos – pareikalauja daugiau kruopštumo ir laiko. Alytiškė teigė į madas dėmesio labai nekreipianti, gamina tokias peteliškes, kokio tuo metu turi audinio ar kokį užsakymą gauna.
„Man tokia mintis kilo prieš metus, kai ekonomikos mokytojas siūlė paieškoti idėjų kitiems mokslo metams, kokią būtų galima įsteigti mokomąją bendrovę. Prisimenu tuomet per televiziją pamačiau Marijoną Mikutavičių su labai gražia peteliške, juoda. Man ji labai įstrigo.
Internete pradėjusi ieškoti, kaip ją gaminti, supratau, kad nėra sunku. Yra galybė būdų, aš pasirinkau sau priimtiniausią, paprastą, nesudėtingą ir pabandžiau pati. Pavyko. O dabar jas gaminu ir man labai patinka: lauki rezultato, kokia gausis, kaip atrodys. Labai įdomu“, – peteliškių gamybos subtilybes atskleidė Gustė.
Mergina kartu su dar keturiais Alytaus Putinų gimnazijos moksleiviais įkūrė mokomąją bendrovę „GugA“, o peteliškes pardavinėja per socialinį tinklą „Facebook“ bei mugėse. Vienos peteliškės kaina – apie 5 eurus. Ji priklauso nuo peteliškės dydžio. Už peteliškes gauti pinigai keliauja į bendrovės sąskaitą, kuriuos moksleiviai panaudos tų pačių peteliškių kūrimui, dalyvaujant mugėse reikalingų stendų kūrimui.
Gustė peteliškes gamina, kai turi laisvo laiko. Mergina lanko sportinius šokius, todėl jo turi labai nedaug. „Miego laikas sutrumpėjęs labai. Visi manęs klausia, kaip aš galiu mokytis dešimtukais, bet kažkaip susiderinu visas veiklas. Išmokau planuoti laiką, žinoma, kartais tenka ką nors paaukoti, kad galėčiau kažką kitą padaryti“, – kalbėjo Gustė.
Pasak jos, peteliškių verslą sukurti tikrai galima, nes šie aksesuarai yra madingi, sparčiai populiarėja ne tik tarp Alytaus moksleivių, bet ir visoje šalyje.
„Tai yra mano pomėgis, ir tėvai labai palaiko. Visi buvo labai nustebę, kai pasakiau, kad užsiimsiu nauja veikla, nes aš su menu nelabai turiu ką bendro, bet visi palaikė ir skatino, sakė, kad tai yra geras produktas ir kad turėtų pasisekti. Turime minčių siūti seilinukas vaikams, ant kurių būtų prisiūta peteliškė. Taip pat planuoju ir plaukų lankelius dekoruoti kaspinėliais. Tačiau visa tai dar laukia ateityje“, – pasakojo Gustė.
Moksleivė verslumo įgūdžius pradėjo gilinti prieš metus, kai mokykloje teko išklausyti ekonomikos kursą. Nuo to laiko G. Bernatavičiūtė pradėjo lankyti ir Socialinio verslumo mokyklą, o šiemet startavo su nauju produktu.
„Socialinio verslumo mokykla šiemet labai pasipildė. Visiems ji labai patinka, nes nuolat bendraujame su įvairiais žmonėmis, vyksta užsiėmimai, seminarai, dalyvaujame mugėse. Tai yra neįkainojama patirtis besimokančiajam“, – sakė Gustė.