Ar Baltosios rožės tiltą nuo piliakalnio pusės Pirmajame Alytuje bus galima pasiekti pasikeliant funikulieriumi ir kiek tai kainuotų? Kuri Alytaus mokykla galėtų tapti sporto gimnazija? Kokias problemas gyventojai išsako paskambinę merui telefonu? Apie tai – pokalbis su miesto meru Vytautu Grigaravičiumi.
Baltosios rožės tiltas pastatytas ir jau atidarytas. Tačiau užkilti ant tilto nuo Alytaus piliakalnio pusės kol kas sudėtinga. Ketinimus ten įrengti funikulierių alytiškiai vertina nevienareikšmiai. Ar funikulierius buvo numatytas pirminiame projekte, ar tai yra nauja idėja?
Jau yra nupirkti darbai laiptams Piliakalnio pusėje įrengti, kad žmonės galėtų užlipti ant tilto ir nusileisti nuo jo. Funikulieriaus įrengimas Alytuje nėra naujiena. Jis buvo numatytas Piliakalnio gatvės įrengimo ir teritorijos iki naujai pastatyto tilto sutvarkymo projekte. Projektas buvo parengtas prieš keletą metų. Funikulierius parinktas kaip vienas iš galimų būdų neįgaliesiems nuo Piliakalnio teritorijos pakilti ant pėsčiųjų ir dviračių tilto.
Tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tai daliai projekto paprieštaravo. Mes pakartotinai kreipėmės į šią ministeriją ir prašome skirti lėšų jo įrengimui. Funikulieriui įrengti reikia per 500 tūkst. eurų.
Ministerija svarstys tą klausimą, tačiau pagrindinė problema yra, kad pinigų nėra tiek, kiek norėtųsi. Pati socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, pirmadienį viešėdama Alytuje, sakė, kad ministerija projektui neprieštaravo, tačiau jam nepritarė dėl lėšų stygiaus.
Jūs užsiminėte, kad Alytuje galėtų būti atidaryta sporto gimnazija. Tokios gimnazijos jau veikia Šiauliuose ir Panevėžyje. Gal jau svarstėte, kuri Alytaus mokykla galėtų tapti sporto gimnazija?
Alytus yra sportiškas miestas ir turi vienas geriausiai išvystytų sporto bazių Lietuvoje, todėl ir galvojame, kad reikia tas bazes išnaudoti. Alytuje galėtų atsirasti sporto gimnazija. Mes galėtume jaunimui, turinčiam gebėjimų vienoje ar kitoje sporto šakoje, sudaryti tinkamas sąlygas sportuoti, tobulėti ir taip pritrauktume juos atvykti į Alytų. Čia galėtų mokytis ir sportuoti moksleiviai iš visos Lietuvos.
Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokykla nėra gausi besimokančiųjų skaičiumi, tačiau ji turi naujai pastatytą specializuotą tinklinio salę. Sporto bazė yra labai gera, ten yra numatytas ir dar vienas įdomus projektas, todėl yra pamąstymų, kad sporto gimnazija galėtų įsikurti būtent toje mokykloje.
Žinoma, kad galėtume tai įgyvendinti, mums reikia Švietimo ir mokslo ministerijos bei Sporto departamento pritarimo. Su šiomis institucijomis suderinus mokymosi programas, parinkus atitinkamas sporto šakas, būtų atvertas kelias trečiajai sporto gimnazijai šalyje.
Vos tik tapote miesto meru, jūs paviešinote savo telefono numerį, kuriuo gyventojai gali jums skambinti, su jumis pasikalbėti, tiesiogiai jums išsakyti savo problemas. Ar daug gyventojų skambučių sulaukiate? Ar tie skambučiai netrukdo jums dirbti?
Visko pasitaiko. Būna, kad gyventojas paskambina pasitarimo ar susitikimo metu, kuomet vyksta diskusijos, sprendžiami vieni ar kiti klausimai. Tačiau tokiu atveju aš tiesiog paprašau žmogaus, kad jis perskambintų vėliau, arba sutariame, kad aš pats paskambinsiu, kai atsilaisvinsiu.
O jeigu tik turiu galimybę, išklausau, pasikalbame. Kartais greitai išsprendžiame problemą, kartais, išklausęs žmogų, patariu jam, kur reiktų kreiptis.
Gyventojai skambina dėl labai įvairių problemų. Pavyzdžiui, ketvirtadienį moteris kreipėsi dėl gatvės greideriavimo, kad šis procesas būtų pagreitintas, nes gatvė labai duobėta, ja važiuojant gadinami automobiliai, kyla nepatogumų vežant vaikus į darželį. Yra buvę, kad paskambina žmogus, gyvenantis Alytaus rajone. Tai jau ne mano kompetencija, tačiau patariau jam, kur reikėtų kreiptis.
Alytiškiai, jeigu turite klausimų Alytaus miesto merui ir norite, kad jis į juos atsakytų interviu metu, siųskite klausimus Alytusplius.lt elektroniniu adresu: info@alytusplius.lt arba rašykite klausimus komentaruose.