Raižiuose lankėsi Pasaulio Krymo totorių kongreso vykdomojo komiteto posėdžio ir tarptautinės konferencijos „Masiniai žmogaus teisių pažeidimai okupuotame Kryme“ dalyviai. Tarptautinės konferencijos dalyviai Raižių kaime, kur įsikūrusi totorių bendruomenė ir veikia mečetė, bendravo su bendruomenės nariais, dalyvavo pamaldose, ragavo tradicinių totoriškų patiekalų.
Juos sutiko ir Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, vicemeras Arvydas Balčiūnas, savivaldybės tarybos narys Gintaras Chščenavičius, Punios seniūnas Gintautas Laukaitis. Kartu su totoriais iš įvairių šalių atvyko iš Butrimonių kilęs Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas doc. dr. Adas Jakubauskas.
„Esame išskirtiniai, bendrystė su totorių tauta, vietiniais totoriais yra pavyzdys visam pasauliui, kaip gali bendrauti skirtingo tikėjimo žmonės ir sugyventi vienoje valstybėje. Labai džiaugiamės, kad į rajoną atvažiavo tarptautinės konferencijos dalyviai“,– sakė Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas.
Rajone gyvenančius totorius jis vertina kaip aktyvią ir daug dirbančią bei pasiekiančią bendruomenę. „Mūsų rajone gyvenanti totorių bendruomenė aktyvi, pati inicijuoja projektus, randa lėšų jiems įgyvendinti. Pavyzdys – Vytauto paminklas“,– sakė meras.
Paminklas Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Vytautui Raižiuose pastatytas 2010 metais rėmėjų lėšomis. Rajono meras A. Vrubliauskas taip pat pažymėjo, kas bendruomenė naudojasi galimybėmis projektams finansuoti, labai gerai juos parengia ir įgyvendina.
Lietuvoje totorių bendruomenė turi gilias tradicijas nuo XIII–XIV amžiaus. Didieji Lietuvos kunigaikščiai Gediminas, Algirdas, Kęstutis ir Vytautas su totoriais sudarydavo karines sąjungas. Totoriai tarnaudavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenėje. Šiuo metu Lietuvoje gyvena 4000 totorių, daugiausia Vilniaus, Kauno ir Alytaus apskrityse.