Prieš metus visuomenės informavimo priemonėse paskelbus informaciją apie tarp vaikų plintantį pavojingą žaidimą, skatinantį žalotis save, pavyko išvengti tragiškų žaidimo pasekmių, tačiau kai kuriems vaikams prireikė psichologų pagalbos.
Grėsmių būta. Pasitaikė atvejų, kai vaikai jau nebegalėjo kontroliuoti savo jausmų, jiems reikėjo psichologinės pagalbos, reikėjo greitos specialistų pagalbos. Tai, ačiū Dievui, pasiteisino. Kreipiausi į tėvus ir mokyklų bendruomenes ragindamas imtis visų būtinų prevencijos priemonių.
Dar kartą visų Lietuvos mokyklų, nesvarbu, ar yra jose paskelbtas karantinas, ar ne, prašau atsakingai profilaktiškai patikrinti kompiuterius. IT specialistai, kurie dirba mokyklose, bibliotekose, dienos ir bendruomenių centruose, turi gerą galimybę pamatyti ir užfiksuoti, ar nėra likę tų pavojingų žaidimų kompiuteriuose.
Galima juos užblokuoti ir įvesti papildomas apsaugos priemones. Reikia vėl iškabinti pranešimus skelbimų lentose ir informuoti apie tokių žaidimų žalą, kurią jie gali padaryti.
Mokyklų direktoriai, klasių mokytojai, auklėtojai artimiausių susirinkimų metu turi pranešti tėvams apie žaidimo grėsmę, kad vaikai būtų stebimi ir namuose ir nedarytų tokių dalykų.
Pasaulis yra piktas ir nuožmus, yra piktadarių, kurie naudojasi vaikų naivumu bei žingeidumu domėtis naujais atradimais. Vienas jų yra naikinti gražius jausmus, skatinantis pyktį, depresiją, ir veda prie susinaikinimo. Apsaugokime savo vaikus šeimoje.
Kviečiu dalintis supratimu ir ištiesti vienas kitam pagalbos ranką, jei mūsų kartos vaikams kyla pavojus. Šis technologijų amžius tapo ypatingai pavojingu, kuriame tyko daugiau pavojų nei anksčiau: paniekinti, atimti gyvenimą iš jautrių žmonių naudojant įvairius žmogaus orumą žeminančius žaidimus.
Būkime kiekvienas atsakingu piliečiu ne tik namuose, bet ir gatvėje.