Putinų gimnazijoje svečiavosi projekto „Kitoks dokumentinis kinas” dalyvis, istorikas Audrius Dambrauskas, vedęs paskaitą „Propaganda ekrane XX a. ir dabar. Kodėl verta būti kritiškiems?”.
Lektorius Putinų gimnazijos trečiokams vaizdžiai pristatė, kaip kino menas priklauso nuo jo sukūrimo laikmečio, kaip veikia cenzūra, kaip kuriama propagandinė visuomenės valdymo politika. Taip pat atskleidė propagandos veikimo priemones skirtingose šalyse.
Mokiniai žiūrėjo dokumentinių filmų ištraukas, kuriose buvo rodoma, kaip carinėje Rusijoje garbinamas Nikolajus II-asis, kaip primityviai tarpukario Lietuvoje vyto tautinis auklėjimas ir skleidėsi nacistinė ideologija Europoje.
Vienu metu kinas buvo ne tik propagandos įrankis, bet ir informacijos šaltinis. Prieš filmus kino teatruose rodytos kronikos informavo apie įvykius Pirmojo, o vėliau Antrojo pasaulinių karų frontuose. Gimnazistai sužinojo, kas yra „Vietnamo sindromas“, kuriuo pasinaudojo S. Huseinas, kaip politikai manipuliuoja žiniasklaida, kaip veikia cenzūra.
XX a. net meniniai filmai bei animacija tapo propagandos įrankiais. Cenzūra, ir propaganda kine gyvavo ir tebegyvuoja, o žiūrovai privalo išmokti kritiškai vertinti situaciją ir netapti politinių žaidimų aukomis.
Kitokia, moderni pamoka – ne tik įdomi, bet ir naudinga. Išgirsta ir pamatyta informacija sėkmingai gali būti pritaikoma literatūros pamokoms, istorijai.