Keliems alytiškiams ėmusis iniciatyvos ir patiems sutvarkius Muiželėnų rekreacinę zoną pėsčiųjų ir dviračių tilto papėdėje, daugeliui kilo klausimas, kas iš tiesų turėtų ją tvarkyti. Paaiškėjo, kad teritoriją, kuri netgi yra įtraukta į lankytinų vietų sąrašą, prižiūri Alytaus miškų urėdija. Pastaroji teigė, kad teritorija tvarkoma nuolat.
Įdomi situacija, kai konkrečios įstaigos žinioje esančią teritoriją, neapsikentę šienavo ir tvarkė miesto gyventojai, susiklostė savaitgalį. Alytiškiai teigė, kad Muiželėnų rekreacinė zona yra labai apleista.
Tačiau Alytaus miškų urėdas Šarūnas Antanevičius patikino, kad minėta vieta yra kasmet tvarkoma, atnaujinami ten stovintys įrenginiai, žolė šienaujama maždaug kartą per mėnesį, porą kartų per mėnesį surenkamos šiukšlės, kurių prisikaupia daug.
„Šiemet pirmą kartą žolę šienauti planuota gegužės pabaigoje, kadangi buvo vėsesnis oras, žolė lėčiau augo. Tuo pat metu turėjome neatidėliotinų darbų ir pačiame medelyne, pasitaikė ir technikos gedimų, be to, ir privažiuoti buvo sudėtinga, kadangi asfaltuojama Piliakalnio gatvė“, – priežastis, kurios lėmė, kad žolė Muiželėnų rekreacinėje zonoje nebuvo nušienauta, vardijo Š. Antanevičius.
Tačiau jis pridūrė, kad jau praėjusiais metais rekreacinėje zonoje esančios pavėsinės, suoliukai, sūpynės buvo atnaujintos. Tiesa, dalis pakeistos medienos metų gale nebuvo išvežta dėl tvarkomos Piliakalnio gatvės. „Privažiavimo su rimtesne technika mes praktiškai neturėjome“, – sakė Alytaus miškų urėdas.
Jis akcentavo, kad teritorija tikrai bus sutvarkyta ir kaip ir kasmet – prižiūrima.
Muiželėnų miško rekreacinė zona yra už Alytaus piliakalnio, šalia Nemuno, greta senojo pylimo. Poilsiavietėje įrengtos pavėsinės, 4 laužavietės, pastatyti suoliukai. Vaikams įrengtos smėliadėžės, sūpynės, buomai, kopėčios.
Alytaus miškininkai rekreacinę zoną Pirmajame Alytuje įrengė gavę ES finansavimą. Projekto vertė – beveik 457 tūkst. litų (apie 132 tūkst. eurų). Europos Sąjungos struktūriniai fondai, pagal kuriuos suteikiama finansinė parama miškų ekologinių ir rekreacinių funkcijų kaimo vietovėse atkūrimui, išsaugojimui bei plėtrai, Alytaus urėdijos projektą finansavo 90 proc. ir skyrė kiek daugiau nei 340 tūkst. litų (apie 100 tūkst. eurų).