Ant alytiškės Laimutės Stalioraitienės šventinio Velykų stalo puikuojasi ne tik valgomi margučiai. Namus puošia ir mediniai kiaušiniai, kuriuos moteris kruopščiai dekoravo savomis rankomis. Kai kurie jų primena zuikučius, avytes, mat yra papuošti alytiškės nertomis kepurytėmis. Įvairiais piešiniais išmargintus medinius kiaušinius žmonės per Velykas naudoja kaip stalo dekoraciją, dovanoja juos vykdami į svečius ar pradžiugina vaikus.
„Kiek tik save pamenu, mano gyvenime rankdarbiai visuomet eidavo koja kojon. Viskas prasidėjo nuo servetėlių nėrimo, drabužių mezgimo. Buvo laikas, kada labai susidomėjau papuošalų kūryba ir tam skyriau daug dėmesio. Kai ši banga praėjo, atradau žaislų nėrimą, kuris išties sužavėjo, ir būtent jiems dabar daugiausia dėmesio ir skiriu“, – pasakojo L. Stalioraitienė.
Pasak jos, žaislus kurti paskatino kolegės prašymas. Tąkart ji Laimutės paklausė, ar ši negalėtų nunerti norimo žaislo. Nors iš pradžių moteris tvirtino, kad tikrai ne, visgi po poros dienų ryžosi pabandyti. Nuo to laiko ši veikla taip „prigijo“, kad alytiškė sustoti negali iki šiol, o pirmasis jos nunertas meškiukas ir dabar saugomas namuose kaip talismanas.
Moters rankose gimsta vienas už kitą gražesni kūriniai, alytiškė neria įvairius personažus, pildydama vaikų norus. Juokiasi, kad kartais prašymai būna ir tokie, jog paieškoti, kaip atrodo vienas ar kitas herojus, tenka interneto platybėse.
Kaip pasakojo Laimutė, daugiausiai sulaukia prašymų nunerti žaisliuką naujagimiams. Moteris mažyliams ruošia ir specialius rinkinukus.
„Didesnių žaislų ar tam tikrų animacinių filmų personažų pageidaujama švenčių proga, o sukurti dovaną naujagimiams prašymai būna gan dažni. Juk ir mažyliai į pasaulį atkeliauja įvairiu metu, žmonės susiruošia aplankyti ir ieško dovanėlių“, – kalbėjo kūrybinga moteris.
Jos teigimu, prieš Velykas susidomėjimo sulaukė ir jos dekoruojami mediniai kiaušiniai. Alytiškė jų kūrybinį procesą atrado prieš pora metų, atsitiktinai pastebėjusi įdėją internete. Medinius kiaušinius moteris nusipirko, o jau visos ant jų matomos dekoracijos, papuošimai – rankų darbas.
Pirmiausia ant kiaušinio pieštuku alytiškė nusipiešia norimus paveikslėlius, ornamentus, po to juos medyje išdegina specialiu prietaisu pirografu. Galiausiai piešinius nudažo akriliniais dažais.
Tiesa, kai kuriuos išdegintus piešinius specialiai palieka nespalvotus. Jeigu tik norisi, šeimos, vaikai, juos gali nudažyti patys savo namuose. Tai – tarsi savotiška edukacija.
Kai kurie mediniai kiaušiniai kūrybos eigoje virsta ir žaismingais kiškiais, avytėmis, o ant margučių dar priklijuojamos ir nertos kepurytės. Kuomet daugybė įvairiaspalvėmis kepuraitėmis padabintų „zuikučių“ išdėliojami vienas šalia kito – vaizdas išties žavintis.
Anot alytiškės, laiko savo pomėgiui ji atranda tik laisvu nuo darbo laiku. Moteris neįsivaizduoja tiesiog sėdėjimo ant sofos ir televizoriaus žiūrėjimo – jei tik randa minutėlę, neria, kuria. Dažnai įkvėpimas užplūsta rytais, nes Laimutė iš tų žmonių, kurie keliasi anksti.
Savo kūrybinius gebėjimus moteris puikiai pritaiko ir dirbdama socialinių paslaugų srityje. Alytiškė jau metus laiko dirba užimtumo specialiste Prienų globose namuose, kur rūpinasi senelių užimtumu. Taip pat praėjusį rudenį įsidarbino ir Socialinių paslaugų centre – organizuoja negalią turinčių žmonių veiklas.
„Šiose įstaigose žmonės taip pat kuria, taip save atranda, išreiškia emocijas, į kūrybą sudeda savo patirtis. Kiekvieno kūrinys vis kitoks, išskirtinis, kadangi ir mes patys visi unikalūs“, – sakė L. Stalioraitienė.















Nuostabus darbai,kiek kruopstumo ir kanrtybea