Pagunda senas padangas išmesti pamiškėje ar kitoje neleistinoje vietoje kai kuriems žmonėms kyla kone kiekvieną pavasarį. Tiesa, taip besielgiančių mažėja, bet vis dar pasitaiko, nors po to tenka raudonuoti ir viską sutvarkyti. Taip šį pavasarį nutiko ir Balbieriškio (Prienų rajonas) gyventojui, miške išmetusiam kelias padangas.
Kovo viduryje vyras į Balbieriškyje esančią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę atvežė vieną traktoriaus ir kelias lengvojo automobilio padangas. Dalis lengvojo automobilio padangų buvo priimtos, o kitos – ne, mat buvo su ratlankiais.
Vyriškiui buvo paaiškinta, kad lengvojo automobilio padangos turi būti išmontuotos, o už traktoriaus padangos pridavimą reikia mokėti nustatyto dydžio mokestį.
Mokėti jis nenorėjo, tad susirinko savo atvežtas padangas ir išvažiavo iš aikštelės. O pakeliui užsuko į miškelį ir aikštelėje nepriimtas padangas išmetė.
Apie tokį vyro elgesį buvo pranešta Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Prienų agentūros pareigūnams.
Į aplinkosaugininkų akiratį patekęs vyras prisipažino, kad miške išmetė vieną traktoriaus ir keturias lengvojo automobilio padangas su ratlankiais. Tačiau paskui apsigalvojo ir pastarąsias pasiėmė, nusprendęs, kad numontuotus ratlankius gali priduoti metalo supirkėjams.
Aplinkosaugininkams nustačius nusižengimą, vyras savo išmestas padangas surinko, nuvežęs pridavė į aikštelę ir pateikė tai įrodančius dokumentus. Žmogus tikino, kad įkliuvęs surinko ne tik savo, bet ir dalį kitų teršėjų toje pačioje pamiškėje išmestų atliekų.
Pirmą kartą už tokį nusižengimą įkliuvusiam Prienų rajono gyventojui skirta administracinė nuobauda – įspėjimas.
O Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro specialistai primena, kad naudotas padangas reikia palikti ten, kur įsigyjate naujas, nes pirkdami padangas sumokame ir už jų atliekų sutvarkymą. O jis – ganėtinai brangus: sutvarkyti vieną toną padangų atliekų kainuoja apie 200 eurų.
Per praėjusius metus į Alytaus regiono didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles buvo pristatyta 810 tonų padangų atliekų. Tai – 72 tonomis mažiau nei 2015 metais.
Šiose aikštelėse per metus nemokamai iš vieno gyventojo priimama ne daugiau kaip 4 vienetai lengvojo automobilio padangų. Atvežus daugiau, už kiekvieną papildomą vienetą reikia mokėti po 2,58 Eur ir priskaičiuotą PVM mokestį. Už kiekvieną į aikštelę atvežtą sunkiasvorio automobilio ar traktoriaus padangą reikia mokėti 11,38 Eur ir priskaičiuotą PVM.