„Naują ES biudžetą ketinama paversti rimbu, kuriuo bus plakamos savaraniškumą ir nepriklausomybę ketinančios demonstruoti bendrijos narės. Tuo rimbu mojuoti nusiteikusi Europos Komisija dar kartą parodė, kad pirmapradės ES vertybės, jos steigėjų idėjos ir siekiai dėl savarankiškų valstybių sąjungos yra nieko verti“, – po 2021–2027 m. ES biudžeto projekto pristatymo Europos Parlamente sakė jo narys, frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.
Siūlymus ES paramą sieti su pagarba pačių eurobiurokratų sugalvotiems taip vadinamiems teisės viršenybės principams jis įvardijo kaip spaudimą šalių vyriausybėms, akivaizdų valstybių savarankiškumo apribojimą.
Pagal siūlomas naująsias priemones Sąjunga galėtų sustabdyti, sumažinti arba apriboti galimybę gauti ES finansavimą pagal teisinės valstybės principo laikymosi trūkumų pobūdį, sunkumą ir apimtį. Tokį sprendimą pasiūlytų Komisija ir atvirkštinės kvalifikuotos daugumos balsavimo tvarka priimtų Taryba.
„Kad ir kokias žodžiais ir terminais tai būtų maskuojama, tačiau akivaizdu, kad siekiama nupirkti valstybių savarankiškumą, jų teisę ir laisvę pačioms spręsti žmonėms svarbius dalykus. Kaip dabar Lietuvoje madinga klausti – kažin, ar to nereikėtų vertinti kaip prekybos poveikiu?“ – sakė R. Paksas.
Politikas neigiamai vertina ir siūlymus ES biudžeto formavimui įvesti naujus mokesčius bei ketinimus mažinti paramą žemės ūkiui ir sanglaudos politikai.
„Europos Sąjunga sukurta spręsti Europos valstybių žmonių problemas, o ne jų sąskaita finansuoti atbėgėlių perkėlimo programas ar karo pramonę. Jei yra manančių kitaip – gali kurti Migrantų gelbėjimo lygą ar Europos karinį aljansą“, – sakė R. Paksas.