Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Karštos vasaros dienomis daugiabučiuose namuose saulė dažnai prišildo tiek, kad net ir visų kambarių vėdinimas nepadeda, todėl kai kurie gyventojai savo butuose linkę įsirengti kondicionierius. Tačiau kondicionieriaus įrengimui dažnai reikalingas statybą leidžiantis dokumentas (SLD).
„Statant kondicionieriaus įrenginį ant stogo, jei jis yra montuojamas ne aukščiau, kaip 1 metras virš parapeto, statybos leidimo nereikia. Kai jis montuojamas aukščiau, kaip 1 metrą virš parapeto, statybos leidimas privalomas, taip pat leidimas privalomas ir montuojant ant fasado bet kokią inžinerinę įrangą. Tai aktualu jei kondicionieriaus įrenginys pajungiamas tiesiant vamzdelius ant sienos fasadinės pusės (išorėje). Norint gauti statybos leidimą reikia kreiptis į privatų projektuotoją, kuris parengs projektą ir pateiks savivaldybei leidimui gauti“,- sakė Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Marius Palumickas.
Jo teigimu, nepriklausomai nuo to, ar statybos leidimas reikalingas ar ne, kondicionierių montuojant ant bendro naudojimo objektų (laikančios sienos, perdangos, stogas ir t. t.), privalomas bendrasavininkų pritarimas protokoline forma. Ji turi atitikti Lietuvos Respublikos daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymą arba jeigu bendrija name nėra sudaryta, tuomet reikia vadovautis LR Civilinio kodekso 4.85 straipsnio reikalavimais, kurie yra taikomi daugiabučiams gyvenamiesiems pastatams, esantiems mieste.
Yra ir kitų atvejų kai atliekant paprastąjį būsto remontą, leidimas yra privalomas:
Visus atvejus apibrėžia Statybos techninis reglamentas.
Pagal statybos techninio reglamento įstatymą statinio paprastuoju remontu laikomi šie darbai:
Visos teisės saugomos. © 2021 VšĮ AlytusPlius. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką VšĮ AlytusPlius sutikimą.