Jau aštuoniolika metų Alytuje nagų priežiūros meistre dirbančiai Jolitai Veniukevičienei turbūt nėra to, ko ji negalėtų atvaizduoti ar nupiešti ant klienčių nagų. Piešimas moteriai visuomet buvo artimas širdžiai, tad alytiškė ant nagų gali suformuoti ne tik minimalistinius papuošimus, bet atvaizduoti netgi ir žmonių portretus. Tiesa, pastarieji reikalauja daug laiko, tad moteris juos piešia tik dalyvaudama savo srities profesionalų konkursuose. Čia įspūdingi alytiškės darbai jau ne kartą pelnė pripažinimą ir užėmė prizines vietas.
Konkursuose – aukšti įvertinimai
Konkursuose portretus tenka piešti ant nagams skirtų tipsų, atkartojančių nago formą. Dalyvės, žiūrėdamos į nuotraukas, jose pavaizduotus žmonių atvaizdus turi atkurti ant tipso. Neseniai J. Veniukevičienė dalyvavo konkurse Kaune, kur piešdama portretą, užėmė antrąją vietą. O pats naujausias pasiekimas – iš Prancūzijoje, Kanuose, vykusio konkurso. Čia alytiškės darbas buvo puikiai įvertintas tarptautiniu lygmeniu.
„Karantino metu daug tokių konkursų persikėlė į virtualią erdvę. Meistrai varžosi skirtingose kategorijose. Kai tavo darbas pripažinimo sulaukia ir užsienyje, kur dalyvauja daugybė pačių geriausių meistrių iš skirtingų šalių, tai išties paglosto širdį. Visuomet norisi tobulėti, nestovėti vietoje, semtis žinių ar tiesiog mesti iššūkį sau, išbandyti jėgas“,- sakė J. Veniukevičienė.
Žiūrint į konkurso metu ant tipsų Jolitos pieštus portretus, sunku įsivaizduoti, kaip išvis įmanoma taip tikroviškai juos atvaizduoti ant nago. Alytiškė pasakojo, kad dailė visuomet buvo jos „arkliukas“. Gražiai piešė mama, tad ir J. Veniukevičienė, matyt, kūrybinę gyslelę paveldėjo iš jos.
„Niekur oficialiai dailės nesimokiau, tiesiog tai – mano laisvalaikio užsiėmimas. Kada buvau motinystės atostogose, prižiūrėjau vaikus, save realizduodavau tapydama paveikslus. Juos dovanodavau draugams, artimiesiems, o kai sugrįžau į darbą, laiko šiam pomėgiui jau nebeliko. Dabar „tapau“ ant nagų“, – juokėsi alytiškė.
Apie darbą grožio srityje svajojo visada
Moteris pasakojo visuomet norėjusi dirbti grožio srityje. Dar vaikystėje jai patiko pinti, šukuoti plaukus, maža mergaitė žavėdavosi ilgomis, išpuoselėtomis kasomis. Tad vėliau Jolita pasvajodavo apie kirpėjos specialybę. Visgi po kiek laiko ją sužavėjo kita grožio sritis – nagų priežiūra, gražinimas, tad nieko nelaukusi, baigė mokslus ir ėmėsi šio amato.
Alytiškė prisiminė, kad tuomet, prieš daugelį metų, ji atėjo pas draugę į grožio saloną, kad ši atliktų jai manikiūrą. Stebėdama procesą pagalvojo – tai yra būtent tai, ką aš norėčiau daryti.
Per aštuonioliką darbo metų J. Veniukevičienė subūrė savo nuolatinių klienčių ratą. Apsilankiusios, jos iškart registruojasi kitam vizitui, nes kitu atveju suderinti laiką būtų sudėtinga.
Nors nagų priežiūros, manikiūro meistrių Alytuje yra daug, tačiau J. Veniukevičienė teigė, kad konkurencijos niekuomet nejautė. Kiekvienas žmogus pasirenka, kur jam geriau, ir tai yra jo teisė. Paklausta, kaip tiek metų pavyksta išlaikyti klientų ratą, moteris teigė, kad jai visuomet pirmoje vietoje yra klientės noras.
Svarbiausia – ko prašo klientė
„Kai kas dirba tik pagal naujausias mados tendencijas, o man kitaip – jei klientas nori, jam gražu, aš ir padarysiu taip, kaip nori būtent jis. Nesvarbu, kad gal tai ir nėra pati madingiausia šių dienų tendencija, man svarbiausia, kad žmogus būtų patenkintas, o dėl skonio, kaip sakoma, nesiginčijama“, – sakė J. Veniukevičienė.
Pas alytiškę atskuba ir tos, kurios pageidauja ne tik tvarkingų, gražių, vienspalvių nagų, bet ir nagų dailės elementų. Kartais Jolitai tenka išgirsti, kad to imasi ne visos meistrės.
Pasak J. Veniukevičienės, per ilgus jos darbo metus, daug kas keitėsi: tiek priemonės nagams, tiek naudojama technika, atliekamo manikiūro metodika. Sunku patikėti, kad anksčiau būdavo naudojami paprasti, ne gelinai nagų lakai, tekdavo laukti, kol nagų lakas pats išdžius. Sulig kiekviena diena viskas tobulėja.
„Anksčiau tiek nagų meistrių nebuvo, o dabar net ir viename grožio salone galima rinktis iš kelių. Dirbu grožio salone „Lina“. Čia nagų meistrių taip pat yra nemažai, tačiau visos turi savas klientes, gerai sutariame trapusavyje, džiaugiuosi, kad mane supa draugiškas kolektyvas. Net jeigu ir kuri atostogauja, nėra problemos savo klientę tuo metu perleisti kolegei“, – kalbėjo alytiškė.
Pavasarį alytiškės nebijo drąsių spalvų ir ilgų nagų
Pasak moters, šių metų pavasarį alytiškės nevengia ryškių spalvų. Dominuoja rožiniai, alyviniai, žalsvi atspalviai. Klientės nebijo eksperimentuoti, drąsiai renkasi net ir itin ilgus nagus. Dažnai pageidaujama prancūziško, ombre tipų manikiūro. Neretai klientės pas Jolitą tiesiog atsineša interneto platybėse surastą nuotrauką ir parodo, ko tikisi.
Kalbant apie portretus, kuriuos moteris ant tipsų piešia konkursuose, darbo metu J. Veniukevičienė to nepraktikuoja. Tokie darbai reikalauja labai daug laiko. Tiesa, vienai savo pažįstamai ant nagų Jolita yra piešusi dukrų atvaizdus.
„Visuomet sakau, kad Alytus yra mano miestas. Miestas, kuriame man gera būti. Nors teko pagyventi ir užsienyje, niekuomet nenorėjau kelti sparnų kažkur kitur. Visur galima dirbti, užsidirbti, jeigu tik yra noro“, – teigė alytiškė.
Per tiek metų klientės jau yra tapusios draugėmis, geromis pažįstamomis. O kuomet Jolita buvo vaikų priežiūros atostogose, kai kurios jų visą laiką jos laukė, netgi nėjo nagų tvarkytis pas kitas meistres.
„Kai sužinai tokius dalykus – tai yra pats geriausias darbo įvertinimas“, – sako Jolita. Nors daug laiko skiria darbui, moteris pasvajoja ir apie kitus laisvalaikio užsiėmimus – kad ir sportą. J. Veniukevičienė nuo 6 iki 19 metų yra lankiusi cirką, buvusi gimnastė. Alytiškė lig šiol su nostalgija prisimena cirke praleistus metus ir džiaugiasi, kad gyvenime įgavo ir tokios patirties.