Alytuje veikiančiai gyvūnų globos asociacijai „Keturkojo viltis“ trečiadienį teko dalyvauti neeilinėje šunų gelbėjimo operacijoje. Iš viso iš šeimininko „Keturkojo vilties“ darbuotojai priverstinai paėmė 22 šunis.
„Šiandien su kolegomis, kitomis Lietuvos prieglaudomis surėmėme pečius ir perėmėme gyvūnus, kuriems reikėjo pagalbos. Jie ne tik kad buvo laikomi netinkamomis sąlygomis, bet ir nelegaliai dauginami. Mūsų autobuse yra netgi kalė su kelių dienų šuniukais“, – grįždamas į Alytų sakė asociacijos „Keturkojo viltis“ atstovas Eimantas Kalėda.
Vykti gelbėti šunų alytiškiams teko net į Kėdainių rajoną, bet kaip sakė E. Kalėda, lokacija nesvarbi, nes pirma mintis būna – kaip padėti gyvūnui.
Gyvūnų paėmimo operacijoje dalyvavo ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspekatoriai, savivaldybės atstovai, policijos pareigūnai.
Iš viso įvykio vietoje buvo virš 50 šunų. „Keturkojo viltis“ jų į Alytų parsivežė 22. Dabar jų lauks veterinarų apžiūra, kitos būtinosios procedūros, reikės pasirūpinti šunų apgyvendinimu.
Pasak E. Kalėdos, gyvūnų veisimas ir dauginimas yra du skirtingi dalykai. „Veislynuose gyvūnai veisiami su kilmės dokumentais, rūpinamasi jų sveikatos būkle, priežiūra, ryškinami veislės standartai, siekiama, kad gyvūnai būtų sveiki. O štai daugintojai viską daro dėl pinigų, dažnai nesirūpinama jų sveikata, geromis sąlygomis, nevyksta veterinarų patikrinimai“, – pasakojo E. Kalėda.
Pasak jo, „Keturkojo viltis“ džiaugiasi, kai gali prisidėti prie to, kad būtų sustabdyta kažkokia komercinė veikla gyvūnų sąskaita, neleistini dalykai, kur gyvūnai nukenčia.
„Esame už humanišką gyvūnų kotrolę“, – teigė „Keturkojo vilities“ atstovai, gyvūnų paėmimo operaciją transliavę ir tiesiogiai.
PAPILDYTA
Savo komentarą pateikė ir VMVT:
„Kėdainių rajone nelegaliai šunis laikęs asmuo pareigūnams buvo žinomas ir ne kartą tikrintas bei baustas. Paskutinį kartą šio asmens namuose pareigūnai buvo apsilankę pernai, tačiau vyras elgėsi agresyviai ir inspektorių neįsileido, todėl, prieš patikrinimą šią savaitę, VMVT kreipėsi į teismą dėl leidimo patekti į privačią valdą. Gavus teismo nutartį, šią savaitę buvo atliktas patikrinimas.
Patikrinimo metu rasti 42 šunys ir 3 vados šuniukų. Savininkas nesutiko bendradarbiauti su kontroliuojančių institucijų pareigūnais, nesuteikė informacijos apie gyvūnų sveikatos būklę, gydymą, augintinių amžių, kalių kergimą, naujų augintinių įsigijimą. Jis negalėjo paaiškinti, kodėl nesilaikė savo įsipareigojimų, numatytų jo pateiktame VMVT trūkumo šalinimo plane – nekergti patelių ir neužsiimti gyvūnų augintinių veisimu, neturint šiai veiklai gyvūnų augintinių veisėjo registracijos / patvirtinimo numerių.
Patikrinimo metu nustatyta gyvūnų gerovės ir sveikatingumo pažeidimų – rasta šunų su klinikiniais požymiais (žaizdos, augliai) , kuriems nebuvo suteikta veterinarinė pagalba, buvo išliesėjusių augintinių. Taip pat nustatyta gyvūnų nepriežiūra, šunys buvo laikomi būdose, neatitinkačiose gyvūnų gerovės raikalavimų, keliančių pavojų jų sveikatai, didžioji dalis šunų neturėjo vandens, nebuvo pateikti dokumentai, įrodantys šunų vakcinacija dėl pasiutligės.
Šunys buvo paimti dėl Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo reikalavimų pažeidimų“, – komentavo VMVT atstovė žiniasklaidai.