Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje trečiadienio rytą lankėsi Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Ji atvyko įvertinti, kaip Alytaus miesto ir rajono švietimo bendruomenėms sekasi organizuoti pradinukų ugdymo procesą, kiek mokyklų yra pasiryžusios taikyti kaupinių testavimo metodą – savo gerąja patirtimi šiuo klausimu pasidalino Šv. Benedikto gimnazija. Taip pat ministrę domino, kaip ruošiamasi abiturientų sugrįžimui – kiek jų yra paskiepyta, kiek pageidautų testuotis.
„Matome, kad tiek Alytaus miesto, tiek Alytaus rajono mokyklų bendruomenės, savivaldybių vadovai deda dideles pastangas, kad ugdymo procesas vyktų kuo efektyviau. Daug kalbamasi su tėvais, mokytojais, rengiamasi abiturientų sugrįžimui.
Kadangi svarbiausia – jog tas sugrįžimas būtų saugus, tai šiandien Vyriausybėje bus svarstomi keli svarbūs klausimai. Vienas jų – dėl kaupinių metodo supaprastinimo, kad būtų galima nevykdyti šeimos ūkių testavimo, iškart būtų testuojami tik mokiniai mokyklose. Taip pat planuojama įteisinti greitųjų antigenų testavimą. Tai taipogi palengvintų visą procesą, nes tiek laboratorijose, tiek mobiliuose patikros punktuose yra didelis užimtumas, galimybės testuotis bendruomenėms – sudėtingos“, – po vizito Šv. Benedikto gimnazijoje kalbėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė.
Pasak jos, nors mokslo metų jau likę ne tiek ir daug, mokiniams sugrįžti į mokyklas yra svarbu. Emocinė vaikų savijauta yra sudėtinga. Jiems svarbu sugrįžti ne tik dėl mokymosi, bet ir dėl bendravimo galimybių.
„Žinoma, susirgimų skaičiai neramina, tačiau su testavimo pagalba ar galbūt netgi paprastesnio testavimo dėka, tikrai galima svarstyti jų sugrįžimą dar šiais metais“, – teigė ministrė.
Kalbant apie abiturientus, ministrė sakė, kad vienintelis galimas planas yra įkalbėti juos testuotis. „Mes negalime žmonių versti ką nors daryti, tačiau galime tikėtis geranoriškumo, supratimo, kuo daugiau komunikavimo tarpusavyje. Viliamės, kad abiturientai tiki mokslu. Testavimas yra labai paprastas. Pradinukai iš pradžių baiminosi, bet kai išbandė – pamatė, jog nėra nieko baisaus“, – kalbėjo J. Šiugždinienė.
Susitikime su ministre dalyvavusi švietimo sritį kuruojanti Alytaus mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė teigė, kad Šv. Benedikto gimnazija yra puikus pavyzdys, kaip galima sėkmingai vykdyti ugdymo procesą, pasitelkiant kaupinių tyrimo metodą.
„Mūsų savivaldybėje susirgimų skaičius išlieka nemažas, tad vienintelis saugus būdas į mokyklą grįžti pradinukams – testavimas kaupinių metodu. Džiugu, kad šiandien turime jau 10 mokyklų, kurios taip pat yra pasiryžusios taikyti šį metodą. Tikiu, kad geri pavyzdžiai užkrečia, ir likusios mokyklos greitai taip pat pareikš tokį norą“, – sakė vicemerė.
Ji priminė, jog pagal šio metu galiojančią tvarką, kalbant apie kaupinių metodą, pirmuoju etapu mobiliame punkte testuojami visi šeimos nariai, o antruoju etapu testavimas vykdomas mokykloje, kur kaupinį gali paimti visuomenės sveikatos biuro specialistė. Tad jeigu šiandien Vyriausybė apsispręstų palengvinti esamą tvarką, tauomet iškart būtų galima pradėti testuoti mokinius – testuoti tėvų, šeimų nereikėtų.
Nuo balandžio 26 dienos į mokyklas Alytuje palaipsniui sugrįš kiek daugiau nei tūkstantis pradinukų, kurių tėvai sutiko, kad vaikai būtų testuojami kaupinių metodu.
Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos parodytu pavyzdžiu džiaugėsi ir Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
„Iš pradžių buvo iššūkis susitarti su bendruomenėmis, mokytojais, kad grįžimas turi būti saugus. Šv Bendeikto gimnazija stratavo pirmoji ir pradėjo tą sunkų kelią, o šiai dienai jau turime dešimt mokyklų. Yra įvairių nuomonių, kai kam jau tampa įprasta dirbti iš namų, bet pažiūrėjus į vaikus, matome, kad jie nori eiti į mokyklas. Tad pagridinis dalykas – įtikinti, kad grįžti galime saugiai, kad testavimas turi būti operatyvus ir greitas, nes tuomet galėsime tiek normaliai dirbti, tiek mokytis“, – kalbėjo miesto vadovas.
Apie nueitą kelią kalbėjo ir Alytaus šv. Benedikto gimnazijos drektorė Loreta Šernienė. Pasak jos, buvo sudėtingiausia įkalbėti dalį tėvų ir įrodyti, kad grįžti į mokyklą testuojantis kaupinių metodu yra saugu.
„Buvo daug nepasitikėjimo, abejonių, bet mes labai daug komunikavome, organizavome tėvų susirinkimus, diskutavome, išklausėme visų nuomones. Pradžioje buvo 78 procentai sutinkančių testuotis, o šiandien dienai turime tik du vaikučius, kurie kol kas mokosi nuotoliniu būdu. Pradžioje, prieš testavimą, baimės akys buvo didelės, bet vaikai pamatė, jog nėra ko bijoti. Ir kaip gera po to žinoti, kad esame sveiki. Manau, tai – tikrai gera praktika. Mūsų mokyklos pradinukų tėvai ja jau patikėjo, ir tikiuosi, kad sugrįžę abiturientai tai pat sutiks testuotis“,- sakė L. Šernienė.