Tremtinei iš Druskininkų Angelei Ūselytei-Priekulienei sukako 90 metų. Gražaus jubiliejaus proga moterį aplankė bei pagerbė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovai: generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys, Strateginio vystymo ir komunikacijos skyriaus vyresnioji patarėja Aldona Jakavonienė, Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorė Ramunė Driaučiūnaitė.
Dzūkiškai nuoširdžiai svečius iš Vilniaus bei AlytusPlius.lt laidos „Laisvės keliu“ komandą priėmusi tremtinė pasakojo, jog Ūselių šeimą ištrėmė 1951 – 1952 aisiais, už tai, kad „turėjo daug žemės“, tėvas buvo savanoris, šeima rėmė partizanus.
Apie Tomsko srityje patirtus žiaurumus – tremtinė šiandien nenori kalbėti, mat baisūs prisiminimai drasko širdį. Šeima į Lietuvą grįžo 1957 – aisiais. Anot A. Ūselytės – Priekulienės, silpni kaip viščiukai, bet stiprūs dvasia.
Moteriai teko mitinguoti ir 1987-aisiais, prie A. Mickevičiaus paminklo Vilniuje, kai buvo pirmąkart viešai pasmerktas Ribentropo-Molotovo paktas. 1988-aisiais dalyvavo ir vadinamajame „bananų baliuje“ prie Katedros.
Tremtinės iniciatyva, prieš dešimtmetį Leipalingyje pastatytas paminklinis akmuo kovotojams už Lietuvos laisvę. Prie Dzūkų gatvėje 15 numeriu pažymėto namo, kuriame pokario metais buvo NKVD būstinė ir 1944-1953-aisiais buvo kalinami, kankinami kovotojai už Lietuvos laisvę – dabar stovi akmuo, atvežtas iš A. Ūselytės – Priekulienės tėviškės.
Apie visa tai – laidoje „Laisvės keliu“.
Laidą „Laisvės keliu” iš dalies finansuoja Media fondas.