Alytaus miesto savivaldybės administracija parengė rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą pakeitimą. Pagal naują tvarką, pastovioji dalis būtų nustatyta būsto vienetui, kintamoji dalis būtų apskaičiuojama pagal gyventojų skaičių. Miesto meras Vytautas Grigaravičius teigia, kad tokio mokesčio apskaičiavimo už atliekų tvarkymą pageidavo gyventojai.
Tačiau jo nuomone, visiems gyventojams tinkamą sprendimą rasti yra labai sunku.
Anot jo, kad ir koks sprendimas būtų, visuomet atsiras žmonių, kuriems jis bus nepriimtinas. „Jeigu patvirtini vienokią metodiką, tarsi nukenčia viena grupė gyventojų, jeigu pritaikai kitokį skaičiavimo modelį, kita grupė gyventojų“, – teigė V. Grigaravičius.
Visgi meras viliasi, kad naujoji rinkliavos už atliekas metodika, kurią dar turės patvirtini miesto taryba, Alytaus miesto žmonėms bus tinkamesnė, nei galiojanti šiuo metu.
Pagal šiuo metu galiojančią metodiką, rinkliavos dydis yra skaičiuojamas nuo būsto ploto taikant dvinarę sistemą: pastoviąją ir kintamąją. Pastoviosios dalies dydis yra 65 proc., kintamosios – 35 proc.
Tačiau atsižvelgiant į gyventojų nuomonę ir į daugiabučių namų pirmininkų atstovų prašymą keisti atliekų rinkliavos skaičiavimo tvarką ir skaičiuoti ją ne pagal būsto plotą, buvo parengtas sprendimo projektas dėl rinkliavos mokesčio skaičiavimo pakeitimo.
Daugiabučių namų pirmininkų atstovai pasiūlė vietinės rinkliavos už komunalines atliekas pastoviąją dalį nustatyti būsto vienetui, o kintamąją dalį skaičiuoti pagal deklaruotą gyventojų skaičių viename būste.
Sprendimo projekte numatyta, kad daugiabučiams ir individualiems namams būtų nustatyta vienoda metinė pastovioji rinkliavos dalis vienam būstui – 34 eurai, metinė kintamoji rinkliavos dalis gyvenamiesiems namas, kuriems priskirtas kolektyvinis mišrių atliekų konteineris – 12,78 eurų gyventojui (skaičiuojant daugiausiai 4 asmenis vienam būstui).
Gyvenamiesiems namams, kuriems priskirtas individualus mišrių atliekų konteineris, kaina , priklausomai nuo pakėlimų skaičiaus, už 0,12 m² dydžio konteinerį siektų vieną eurą, už už 0,24 m² dydžio konteinerį – du eurus.
Pakeitus šiuo metu galiojančią rinkliavą, pigiau mokėtų didesnių nuosavų namų ir butų gyventojai, tačiau brangiau ‒ bendrabučiuose ir mažuose butuose gyvenančios šeimos.