Kai kuriems Alytaus tarybos nariams ketvirtadienį vykusio posėdžio metu teko raudonuoti ir aiškintis, kodėl jie sprunka iš posėdžio, jam nepasibaigus ir nesiteikia apie tai informuoti. Posėdžiui pirmininkavusiam merui Vytautui Grigaravičiui teko tramdyti ne tik „bėglius“, ir į ilgus ginčus įsivėlusius bei sprendimus atidėliojusius politikus.
Jūs esate viešai išsakęs savo nuomonę, kad visi klausimai turėtų būti išanalizuojami ir išdiskutuojami savivaldybės komitetų posėdžiuose, tačiau vakarykštis tarybos posėdis parodė, kad ne visuomet pavyksta tą padaryti. Kaip manote kodėl?
Tarybos posėdžiai yra filmuojami, juose dalyvauja žurnalistai, todėl kai kurie tarybos nariai, susėdę prie apvalaus stalo tarybos posėdžių salėje, žaidžia politinius žaidimus. Jie nori parodyti, kad jie yra, kad jie labai dirba, nors visi klausimai, svarstomi taryboje, jau būna išanalizuoti ir aptarti komitetuose, pasitarimuose ir su tarybos frakcijų atstovais, ir su tarybos dauguma.
Bet gyventojai nemato, kas vyksta komitetuose, kuriuose ne retai kyla argumentų kova, vyksta diskusijos, dėl to, kai kurie tarybos nariai nori pasireikšti ir per tarybos posėdžius.
Ketvirtadienio tarybos posėdyje svarstant švietimo įstaigų vadovų tarnybinių atlyginimų koeficientų nustatymo klausimą, kurio metu kai kurie tarybos nariai boikotavo šį klausimą iš vis nebalsuodami, jūs pasakėte, kad jums gėda. Kodėl?
Todėl, kad buvo du, visiškai skirtingi klausimai, suplakti į vieną ir tarybos narių įsiplieskė diskusija, kurios galėjo ir nebūti.
Vienas klausimas yra, kad dalis tarybos narių nori įvertinti Alytaus švietimo sistemos situaciją, nes yra tikrai nemažai mokytojų, kurie kreipiasi ir tiesiog pirštu bado, kad čia reikėtų taisyti, kad vienoje ar kitoje vietoje yra kažkas ne taip.
Iš tiesų, tuos dalykus reikia žiūrėti, reikia sisteminti ir padaryti, kad viskas būtų aišku, skaidru ir nebūtų tokių dalykų, kad vienas pedagogas yra kažkieno globojamas, ar dėl kažkokių kitų priežasčių jis yra išskirtinis lyginant su kitais pedagogais. Tokių dalykų neturėtų būti, turėtų būti vertinama kompetencija.
O kitas klausimas – direktorių atlyginimai, kuriuos mes privalėjome patvirtinti, nes tai yra Vyriausybės nutarimu patvirtintas atlyginimų mokėjimo pasikeitimas ir jį reikia vykdyti.
Ketvirtadienį Alytaus miesto taryba patvirtino tarybos veiklos reglamento pakeitimus, kuriuose numatoma ir šiek tiek kitokia Etikos komisijos sudarymo tvarka. Kokie tie pagrindiniai pasikeitimai?
Nebeliko apibrėžto Etikos komisijos narių skaičiaus, į Etikos komisijos sudėtį galės būti įtraukti visų taryboje esančių frakcijų arba politinių partijų ar visuomeninių judėjimų atstovai, taip pat gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovai. Dar vienas pakeitimas, kad nuo šiol, įsigaliojus naujiems Etikos komisijos nuostatams, komisijos nariui be pateisinamos priežasties praleidus daugiau kaip tris komisijos posėdžius, jis galės būti pakeistas kitu ar atšauktas.
O kaip su Etikos komisijos pirmininku? Ar jis bus atiduotas opozicijai?
Etikos komisijos pirmininko postas atiteks opozicijai. Net jeigu ir vėl opozicija pateiks tą patį kandidatą, aš nemanau, kad jam bus nepritarta. Žinoma, kiekvienas tarybos narys yra laisvas savo apsisprendimu. Tačiau visi supranta, kad Etikos komisijos pirmininko postas yra opozicijos ir anksčiau ar vėliau vis tiek jį reikės perleisti. Tai yra aiškiai numatyta tarybos veiklos reglamente.
Opozicija Alytaus miesto savivaldybėje pasiskelbė praėjusių metų pabaigoje. Kaip sekasi su ja dirbti?
Dalykiškai. Aš prieš kiekvieną tarybos posėdį kviečiu frakcijos vadovus, susirenkame, diskutuojame, peržvelgiame visus klausimus, kurie numatyti svarstyti artimiausiame tarybos posėdyje, kiekvienas išsako savo nuomonę, darbas vyksta labai dalykiškai.
Alytiškiai, jeigu turite klausimų Alytaus miesto merui ir norite, kad jis į juos atsakytų interviu metu, siųskite klausimus Alytusplius.lt elektroniniu adresu: info@alytusplius.ltarba rašykite klausimus komentaruose.
Kitą savaitę mero savaitės interviu bus pateikti atsakymai į jūsų klausimus.