Alytaus kolegijoje trečiadienis – kupinas įspūdžių. Čia vyko didelio masto Lietuvos mokslų akademijos renginys, o taip pat buvo oficialiai atidarytas ir prie kolegijos esantis geokupolas, kurį jau ne pirmą dieną pastebintys alytiškiai vis smalsaudavo, kas čia bus. Kaip sakė Alytaus kolegijos direktorius Sigitas Naruševičius, naujas įrenginys skirtas ne tik kolegijos bendruomenei – jis puikiai pasitarnaus ir kitiems alytiškiams.
„Geokupolas yra pagamintas iš natūralių medžiagų – medžio ir stiklo. O kodėl jis atsidūrė būtent čia? Simboliška, bet šiandien, kaip minėta, Alytaus kolegijoje vyko renginys „Lietuvos mokslų akademijos diena“. Dalyvavo akademikai, kurie skaitė įdomius pranešimus. Ir būtent ta proga nusprendėme, kad reikia atverti ir šią erdvę, kuri taip pat gali pasitarnauti mokslui.
Garsus amerikiečiu žurnalistas, lektorius Sidnis Dž. Harisas yra pasakęs, kad mokslas yra tai, kuomet veidrodžiai paverčiami langais. Tad mes šiandien ir įsitikinome, kad iš išorės atrodo, kad ant kupolo yra veidrodžiai, bet iš vidaus tai – langai: tarsi simbolis į mokslo, žinių, svajonių paieškų pasaulį“,- pasakojo Alytaus kolegijos direktorius. S. Naruševičius
Jo teigimu, mintis įrengti tokį geokupolą buvo brandinama trejus metus, ypač – kai užpuolė pandemija, karantinas, kuomet reikėjo izoliuotis, vengti žmonių susibūrimų, laikytis atstumų. Tad kilo idėja, kad tokia vieta galėtų pasitarnauti ir kaip lauko auditorija.
Kupole taip pat savo atradimus pademonstruoti, aptarti galės kolegijos STEAM centrą lankantys gimnazistai iš skirtingų savivadybių, čia galės vykti ir paskaitos. Vasarą kupolo stogdangiai, palaikant tinkamą temperatūrą, atsidarys automatiniu būdu.
Geokupolas pastatytas pasitelkiant rėmėjų pagalbą. Pasak kolegijos vadovo, įrenginys taip pat papildys žalią erdvę.
„Mes ruošiamės inicijuoti ir daugiau alytiškiams pritaikomų veiklų. Tai – ir įvairūs kineziterapiniai įrenginiai, kurie padėtų žmonėms sveikatinimo prasme, taip pat turime šaltinėlį, kurį taipogi planuojame atgaivinti ir paversti traukos vieta, kur vyktų miesto bendruomenei svarbūs momentai. Galbūt ir jaunavedžiai galėtų atvažiuoti prie šaltinėlio, ateiti pabūti geokupole. Taigi jis – ne tik kolegijai skirtas įrenginys, bet ir galima miesto bendruomenių renginių, pasibuvimų vieta“, – kalbėjo S. Naruševičius.
„Lietuvos mokslų akademijos dienos“ renginyje dalyvavo ir pranešimus skaitė gausus būrys akademikų, mokslo bendruomenės atstovų. Susirinkusius taip pat pasveikino Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, teigęs, kad šiandien sukanka lygiai 8-eri metai, kuomet savivaldybė su Lietuvos mokslų akademija pasirašė bendradarbiavimo sutartį.
„Įdomiausia tai, kad per tuos metus tai – pirmas toks renginys visuomenei mūsų mieste. Tad labai džiaugiuosi alytiškio profesoriaus, Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto dekano Aivaro Kareivos iniciatyva surengti šį renginį ir tikiuosi jų bus dar daugiau. Pasaulyje vyksta tiek daug pokyčių, o už tų pokyčių visą laiką stovi mokslas. Tad linkiu mokslui gyvuoti tiek regionuose, tiek Alytaus kolegijoje. O mano noras – kad mokslas būtų patrauklus studentams“, – sakė meras.
Renginyje taip pat dalyvavo ir Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė. Ji skaitė pranešimą apie švietimo ir darbo rinkos poreikius Lietuvoje – dabarties ir ateities tendencijas.
Taip pat buvo skaitomi pranešimai klimato kaitos, maisto produktų gamybos technologijų, apsirūpinimo energetiniais ištekliais, medicininės chemijos temomis.