„Padėk savo vaikui išeiti iš priklausomybių liūno“ – tai projektas, kurio metu individuali priklausomybių konsultanto konsultacija suteikta net 51 kartą.
Kaip teigia VšĮ Alytaus apskrities vyrų krizių centro vadovas, lektorius, priklausomybių konsultantas Virginijus Tamulionis, iš daugiau nei pusšimčio besikreipusiųjų, išdrįso 17 paauglių tėvų (15 – mamų ir 2 – tėčiai, 29 konsultacijos suteiktos patiems paaugliams, 5 konsultacijos suteiktos nuotoliniu būdu.
„Projekto tikslas buvo ne tik vaikams ir paaugliams padėti įveikti priklausomybes. Bet ir tėvams/globėjams ir šeimoms, kurie norėjo padėti savo vaikams įveikti priklausomybę, tačiau neturėjo žinių ar įgūdžių, kaip tai padaryti, kaip efektyviai palaikyti savo vaikus ir paauglius sveiko gyvenimo būdo link. Savipagalbos grupiniuose užsiėmimuose jie galėjo pasidalinti patirtimi, kaip ieškoti sprendimų bendruomeniškai, kurti stiprią, palaikančią ir atsakingą šeimą, kuri galėtų prisidėti prie vaikų gerovės ir ateities.
Džiaugiamės galėdami prisidėti prie sveikesnio gyvenimo, pagalbos tėvams ir jų vaikams susiduriantiems su įvairiomis priklausomybėmis“, – sako V. Tamulionis.
Anot pašnekovo, socialinės pagalbos iniciatyva skirta susidūrusiems su priklausomybėmis, ypač nuo narkotikų, alkoholio, azartinių lošimų ar kitų psichoaktyvių medžiagų. „Projekto, kuris vyko nuo birželio ir metų pabaigos, tikslas – suteikti tiek informacinę, tiek praktinę pagalbą tėvams/globėjams ir šeimoms, siekiant atkurti vaikų gyvenimo kokybę, sustiprinti šeimos ryšius ir padėti priklausomiems asmenims įveikti sunkumus“, – sako V. Tamulionis.
Tėvams buvo suteikiamos žinios, kaip atpažinti vaiko priklausomybės požymius ir kaip efektyviai reaguoti į priklausomybės krizės momentus. Grupinių užsiėmimų metu buvo kalbama, kaip efektyviai palaikyti vaikus ir paauglius sveiko gyvenimo būdo link.
„Labai džiaugiuosi projekto rezultatais, nes pagerėjo besikreipusių vaikų ir paauglių gyvenimo kokybė, sumažėjo priklausomybės poveikis jų sveikatai, mokymosi procesui ir socialiniam gyvenimui. Kuo daugiau informacijos, sklaidos, tuo labiau mažėja priklausomybės plitimas per visuomenę, nes informacija ir prevencija pasiekia platesnę auditoriją“, – teigia VšĮ Alytaus apskrities vyrų krizių centro vadovas V. Tamulionis.
Projektas įgyvendintas valstybės biudžeto lėšomis, pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2023–2025 metų veiksmų plano priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ bandomojo modelio įgyvendinimas“.