Jeigu jums reikalingi ar domina dviračiai iš pigu.lt, ko gero jau pastebėjote, kad skiriasi ne tik jų kainos, bet ir dydžiai. Rėmo dydis – vienas iš svarbiausių parametrų, į kurį reikia atkreipti dėmesį, kai ruošiatės tokią transporto priemonę įsigyti. Tinkamo dydžio dviračiu važiuoti patogiau ir daug mažesnė tikimybė užsigauti ar susitraumuoti. Šiame gide mes detaliau apžvelgsime dviračių rėmų dydžius, paaiškinsime, kaip jie matuojami, kodėl šie matavimai yra svarbūs, kaip pasirinkti tinkamą dviračio dydį sau ar artimajam bei kaip tinkamai tranportuoti skirtingo dydžio šio tipo transporto priemones.
Apie dviračio rėmo dydžius bei matmenis
Dviračio rėmo dydis paprastai nustatomas pagal sėdynės vamzdžio ilgį, kuris eina nuo apatinio laikiklio – švaistiklio (ten, kur tvirtinami pedalai) iki sėdynės vamzdžio viršaus (kur įstatoma sėdynė). Tačiau, norint pasirinkti gerą dviratį, neužtenka tik žinoti rėmo dydį. Reikia ir daugiau informacijos.
Pagrindiniai matmenys, apie kuriuos reikėtų žinoti, jei jums nuoširdžiai rūpi komfortas važiuojant dviračiu:
· Sėdynės vamzdžio ilgis. Sėdynės vamzdžio ilgis yra tradicinis dviračio dydžio tinkamumo nustatymo metodas. Šis matmuo paprastai nurodomas centimetrais arba coliais ir dažnai laikomas dviračio dydžiu (pvz., 54 cm arba 21 colis). Reikėtų nepamiršti tik to, kad jis nurodomas nebūtinai visur.
· Viršutinio vamzdžio ilgis. Viršutinio vamzdžio ilgis yra matuojamas horizontaliai – nuo sėdynės vamzdžio iki priekinio vamzdžio (kur tvirtinamas vairas). Šis matmuo gali būti faktinis (matuojamas išilgai vamzdžio) arba efektyvusis (matuojamas nuo vamzdžio angos iki vamzdžio angos).
Ši informacija gali būti pateikiama labai įvairiai. Lentelėse galite rasti ir kitų matmenų bei proporcijų.
Nepamirškite ir to, kad prie dviračio gali būti nurodomas ir rekomenduojamas ūgis. Tai – bendrinė rekomendacija tiems, kurie nenori vargintis žiūrėdami į įvairius matavimus ir tiesiog nori greičiau rasti gero dydžio dviratį. Tai – patogiausia.
Kodėl šie matmenys yra svarbūs?
Kiekvienas centimetras yra labai svarbus užtikrinant, kad dviratis tiks prie jūsų anatomijos, padidins komfortą, neleis tiek pavargti bei sumažins traumų riziką.
Ant tinkamo dydžio rėmo sumažėja apkrova, tenkanti kojoms, nugarai ir rankoms. Tai padeda išvengti diskomforto ir skausmo ilgų važiavimų metu. Gero dydžio dviratis ir lengviau minasi. Tinkami atstumai tarp kojų ir pedalų leidžia tai, kad jūsų energija būtų efektyviai perduodama į mynimą.
Populiariausi dviračių rėmų dydžiai
Parengėme jums lentelę, kuri padės rasti tinkamo dydžio dviratį, jeigu rėmų dydžiai žymimi raidėmis (nuo XS iki XL).
Jeigu norite žinoti, kuris dviratis tiks, dar galite pasiimti siuvėjo metrą ir pamatuoti savo kelnių vidinės siūlės ilgį. Jis parodys ar pavyks patogiai dviračio rėmą apžergti. Turėkite omenyje tai, kad kelių, kalnų ir hibridinių dviračių dydžių standartai skiriasi. Naudokitės konkrečia jus dominančio tipo arba bent gamintojo dydžių lentele.
· Plento/kelių dviračiai. Paprastai matuojami centimetrais. Įprasti dydžiai – nuo 48 cm iki 62 cm.
· Kalnų dviračiai. Dažnai matuojami coliais. Įprasti dydžiai – nuo 14 iki 22 colių.
· Hibridiniai dviračiai. Priklausomai nuo gamintojo, dydžiai gali būti ir coliais, ir centimetrais.
· Vaikiški dviračiai. Dviračių dydžiai priklauso nuo ratų skersmens (pvz., 12″, 16″, 20″, 24″).
Jei įmanoma, išbandykite kelių dydžių dviračius. Sureguliuokite sėdynės aukštį ir vairo padėtį, kad gautumėte kuo patogesnę padėtį ir pagal tai rinkitės. Jau po to, kai įsigysite dviratį iš pigu.lt, galite užsukti į norimą saloną ar pas dviračių meistrus, kad jie atliktų korekcijas ir pakeistų vairo ar sėdynės padėtį, parinktų jums labiausiai tinkantį sprendimą, aukštį.
Skirtingų dydžių dviračių transportavimas
Labai svarbu į dviračio dydį atsižvelgti ir perkant bet kokius priedus. Iššūkį tikrai kels transportavimas. Gabenti gali būti sudėtinga, ypač jei turite didesnį ar specializuoto dydžio rėmą. Pateikiame keletą patarimų būtent dėl transportavimo:
1. Investuokite į geros kokybės dviračių laikiklį automobiliui. Dažniausiai galima rinktis ant stogo, kablio ir bagažinės tvirtinamas bagažines arba laikiklius. Po to, kai apsilankysite ir https://pigu.lt/lt/auto-prekes/autoturizmo-reikmenys/dviraciu-laikikliai susiaurinsite paiešką iki to, kas tinka jūsų automobiliui, rinkitės tai, kas tiks jūsų dviračiui.
2. Jei turite nedaug vietos arba keliaujate be specialaus rėmo/bagažinės, apsvarstykite galimybę iš dalies išardyti dviratį. Nuimkite ratus, pedalus ir vairą, kad dviratis tilptų bagažinėje ar krovinių skyriuje.
3. Uždėkite specialų uždangalą arba paminkštintą apsaugą, kad apsaugotumėte dviratį nuo pažeidimų transportuojant vežant. Tai ypač svarbu ilgų kelionių ar skrydžių metu.
Apibendrinimas
Dviračio rėmo dydžio matavimas yra labai svarbus žingsnis, kai ieškote jūsų poreikius atitinkančios transporto priemonės. Dydžių lentelės bei informacija prekių puslapiuose tokiu atveju yra nepakeičiama.
Pagrindinių matmenų, tokių kaip sėdynės vamzdžio ilgis, viršutinio vamzdžio ilgis ir rekomenduojamas naudotojo ūgis gali padėti užtikrinti, jog net ir internetu išsirinksit patogų ir lengvai pritaikomą dviratį, su kuriuo nebus sunku įveikti ir daug kilometrų.
Visada išbandykite dominančius dviračius ar analogus ir, jei reikia, kreipkitės į profesionalus dėl patarimo. Be to, pasirinkus dydį jau galima galvoti ir apie priedus transportavimui bei laikymui. Skirtingi dviračių dydžiai kelia skirtingus iššūkius.