Dainos, šokiai, gardumynais ir amatininkų dirbiniais gausi mugė – visa tai šeštadienį laukė atvykstančių į tradicinį Simno kermošių. Šiemet šventė jubiliejinė – vykstanti jau 25-ąjį kartą. Į ją, kaip ir kasmet, gausiai rinkosi ne tik simniškiai, bet ir svečiai iš viso Alytaus rajono bei gretimų miestų.
Kermošiaus atidarymo metu atvykusiuosius pasveikino Alytaus rajono savivaldybės merė Rasa Vitkauskienė. Ji pasidžiaugė šventėje matydama tiek daug pažįstamų ir besišypsančių veidų.
„Visi, kurie atėjote, atvažiavote ir dar kartu žmoną ar vyrą, vaikus, anūkus, kaimynus, draugus pakvietėte, esate verti pačių didžiausių ir nuoširdžiausių komplimentų, nes tradicijas kuriame mes patys ir jas puoselėjame įtraukdami kitus. Simno kermošiui – jau 25-eri metai, ir tai yra visų jūsų – bendruomenių, amatininkų, pardavėjų, pirkėjų – bendras darbas“, – kalbėjo Alytaus rajono merė.
Ji kvietė visus pabūti drauge, pabendrauti, smagiai praleisti laiką pavasario pradžios šventėje, bei palinkėjo, jog šis pavasaris į visų veidus atneštų šypsenas, o į širdis – šilumą.
Susirinkusiuosius mugėje viliojo įvairiausi skanumynai, mėsos, duonos gaminiai, riestainių pynės. Amatininkai, tautodailininkai siūlė įsigyti rankų darbo gaminius. O kaip gi šventė be verbų! Ypač daug dėmesio sulaukė iš Marcinkonių kilusios Angelės Česonienės surištos verbos, vainikai.
„Verbų kainos trikrai nedidelės. Brangiausios – po 6 eurus, bet yra ir už kelis ar vos pora eurų. Vieni rankasi didesnes, kiti – mažesnes. Nors Dabar gyvenu Suvalkijoje, man visada gera sugrįžti į Dzūkiją, iš kur ir esu kilusi. Ir labai malonu dalyvauti tokioje gražioje šventėje, pabendrauti su žmonėmis, pasidalinti gera nuotaika, sutikti pažįstamus, palinkėti visiems gražaus pavasario“, – sakė moteris, pas kurią išsirinkti verbą žmonės traukė vienas po kito.
Simno kermošiuje ant scenos koncertavo Alytaus rajono liaudiškos muzikos kapelos „Simnyčia“, „Punelė“, Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro liadiškos muzikos kapela „Temela“, taip pat – grupės „PIKASO“, „TUOJ“, „BENT“.
Atvykusieji buvo kviečiami dalyvauti loterijose, jų laukė šmaikštūs persirengėlių pasirodymai, į kuriuos buvo įtraukti ir užduotis gavę svečiai. Taip pat žmonės galėjo prisijungti ir dalyvauti lietuvių liaudies šokių mokymuose – prie šokėjų kolektyvo prisijungė ir šokio ritmu sukosi taip pat ir merė R. Vitkauskienė bei vicemeras Aurimas Truncė.