Kol daugelis miestų skundžiasi prastėjančia demografine padėtimi ir jaučiasi pamiršti investuotojų žemėlapiuose, Alytus pastaraisiais metais sparčiai žengia į priekį. Spalio 24 dieną į Dzūkijos sostinę atvykti kviečia verslo forumas „Alytus 2027“, kuriame bus ne tik pristatyta ambicinga miesto plėtros vizija, bet ir kalbama apie ekonominę situaciją visoje Lietuvoje.
Pasirinko išskirtinę vietą
Renginys vyks buvusiame Alytaus medvilnės kombinate, kuris mena miestui svarbią verslo istoriją. Alytaus pramonės rajone beveik dvidešimt metų stūksantis apleistas tūkstančių kvadratinių metrų ploto pastatas šiuo metu išgyvena renesansą. Verslo forumo svečiai bus pirmieji lankytojai, kurie pamatys, kaip vyksta renovacija.
Alytaus medvilnės kombinatas savo klestėjimo laikais buvo vienas didžiausių pramonės centrų Lietuvoje ir Sovietų Sąjungoje. Įkurtas 1969 metais kombinatas veikė kaip viena svarbiausių sovietinio laikotarpio gamyklų – 240 tūkst. kv. m. patalpose dirbo net 7 tūkst. darbuotojų.
Kombinate medvilnės produkcija buvo gaminama nuo pirminės žaliavos, kuri atkeliaudavo iš Kazachstano, apdorojimo iki sudėtingų tekstilės gaminių, drabužių siuvimo.
Visas kompleksas net buvo vadintas „miestas mieste“ – tūkstančiai alytiškių čia ne tik dirbdavo, bet ir leisdavo laisvalaikį. Kombinate veikė kultūros centras, poliklinika, baseinas, pirtis, darbuotojams skirta parduotuvė ir net buvo leidžiamas laikraštis.
Po nepriklausomybės atkūrimo nutrūkus medvilnės tiekimui ir atsiradus konkurencijai, kombinatas susidūrė su finansiniais sunkumais. Įmonė keliavo iš rankų į rankas, kol 2007 metais bankrutavo skendėdama skolose ir palikdama be darbo daugiau nei tūkstantį darbuotojų.
Alytaus pramonės renesansas ir istorinės investicijos
Šiuo metu galima pasidžiaugti ne tik šių pastatų, bet ir Alytaus miesto pramonės renesansu, o verslininkai teigia, kad šis miestas buvo nuvertintas nepelnytai.
Besiplečianti įmonė „Talga“ patikėjo Alytumi ir investavo 20 mln. Eur į pastatų įsigijimą, jų rekonstravimą, modernizavimą ir pritaikymą dabartinėms eksploatavimo reikmėms. Tai yra antra pagal dydį didžiausia investicija šiame mieste po „Kauno grūdų“, kuri įvyko per pastaruosius dvejus metus.
„Jei prieš gerą dešimtmetį apsilankę Alytaus pramonės parke galėjome ant rankos pirštų suskaičiuoti veikiančias įmones, dabar galime pasidžiaugti, kad yra atvirkščiai – liko vos keletas laisvų verslui tinkamų sklypų. Tikiu, kad geriausias rezultatas atsiranda jo siekiant kartu, todėl savivalda turi būti suinteresuota ne tik teoriškai, bet ir įrodyti savo praktiniais veiksmais, kaip galima prisitraukti investuotojus. Verslininkai taip pat neturi atsilikti – jų įmonėse dirbantys žmonės yra šio miesto gyventojai, tad svarbu ir jų gerovė“, – sako Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.
Besidomintiems verslo plėtra – verslo forumas „Alytus 2027“
Spalio 24 dieną kviečiame į verslo forumą „Alytus 2027“, kuriame išgirsite Lietuvoje plačiai pripažintus pranešėjus, savivaldos atstovus ir mieste investavusius verslininkus:
- Ekonomistas Marius Dubnikovas pasidalins Lietuvos ekonomikos apžvalga.
- Apie pramonės plėtros regionuose iššūkius kalbės Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.
- Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos vyriausiasis patarėjas atsargos plk. Romualdas Petkevičius pristatys pramonės galimybes prisidėti prie šalies saugumo ir gynybos.
- Lietuvos banko prognozes verslui aptars Lietuvos banko Ekonomikos departamento vyresnysis ekonomistas Darius Imbrasas.
- Kauno technologijos universiteto Dirbtinio intelekto centro vadovė prof. dr. Agnė Paulauskaitė-Tarasevičienė supažindins su dirbtinio intelekto sprendimais versle.
Konferenciją baigs žurnalistės Rasos Tapinienės moderuojama diskusija, kurioje Alytuje investavę verslininkai dalinsis įžvalgomis bei argumentais, lėmusiais jų pasirinkimą.
Besidominčius verslo plėtra Alytuje kviečiame nemokamai dalyvauti renginyje ir registruotis www.alytus.2027.lt