Praėjo beveik metai, kaip Alytui vadovauja „Alytaus piliečiai“, kurių rinkimų šūkis buvo „Veikime drauge. Atvirai, sąžiningai, garbingai“. Kaip jie vykdo savo rinkimų pažadus alytiškiams – kitos diskusijos klausimas. Šįkart – apie tai, kas akivaizdu: „Alytaus piliečiai“ sugeba puikiai rūpintis savimi, o miestas pamirštas.
Kad tai nebūtų tušti pamąstymai, pateiksiu du pavyzdžius. Iš visų kultūros programai numatytų 145 tūkst. eurų „pilietininko“ Kęstučio Ptakausko VšĮ Bonsai studija skirta 36 tūkst. eurų. Programai „BCĮ Kongresas ir penktasis Japonijos menų festivalis“.
Man, kaip lietuviui ir alytiškiui, keistai atrodo, kad iš pinigų, skirtų Lietuvos kultūrai puoselėti ir Alytui garsinti, daugiau kaip trečdalis atiduota Japonų kultūros populiarinimui. Suprasčiau, jei japonai rodytų iniciatyvą, skirtų lėšų ir organizuotų Lietuvoje bonsų parodą ir kitų savo menų pristatymą. Tokiu atveju mes tikrai turėtume prisidėti ir skirti dalį reikalingų lėšų. Tačiau dabartinio elgesio niekaip negaliu suvokti.
Gal mūsų miesto valdantieji su K. Ptakausku priešakyje galėtų pabandyti kitokį ėjimą: suorganizuoti Japonijoje parodą, pristatančią Lietuvos kultūrą, dzūkiškas tradicijas, surengti rūpintojėlių ir kryžių parodą rūtų darželių fone už japonų pinigus.
Norėčiau pamatyti santūriųjų japonų veidus, išgirdus tokį pasiūlymą. Ypač jei jiems būtų pasiūlyta tokią ekspoziciją įrengti istoriškai svarbioje vietoje, kaip K. Ptakauskas siūlė japonišką sodą įrengti prie Alytaus piliakalnio ir teisuolio veidu piktinosi, kai jam nebuvo keista to daryti, nors buvo pasiūlytos kelios kitos vietos, pavyzdžiui, Pirmojo Alytaus aikštė.
Antras gebėjimo savimi pasirūpinti pavyzdys – su „pilietininkais“ koja kojon žengiančios Danutės Remeikienės vadovaujamai Alytaus kolegijai atseikėti 100 tūkst. eurų Sveikatos fakultetui steigti. Sprendimas priimtas buldozerio principu, nekreipiant dėmesio ir į Vyriausybės atstovės prieštaravimą.
Tarybos nariai buvo viešai apgauti. Nors buvo sutarta, kad kaip rimtus ketinimus ir pažadą, kad prisidėsime prie kolegijos išlaikymo, Sveikatos fakulteto steigimą įrašysime Strateginiame plane, o pinigų klausimą išspręsime ateityje. Tačiau nežiūrint viešų pažadų, svarstant kitą klausimą iš biudžeto buvo skirti pinigai kolegijai. Likome apgauti.
Džiaugiuosi , kad Alytus turi aukštąją mokyklą, džiaugiuosi jos plėtra, pritariu, kad būtina remti vienintelę aukštojo mokslo įstaigą Alytuje. Tačiau niekaip negaliu toleruoti ir suprasti elementaraus įstatymų pažeidinėjimo ir vadovavimosi principu: virš mūsų – tik mėlynas dangus.
Sveikintina ir remtina kolegijos iniciatyva steigti tokį fakultetą, tačiau norint jį išlaikyti ir užtikrinti normalų funkcionavimą, būtinas oficialus Švietimo ir mokslo ministerijos pritarimas su įsipareigojimu finansuoti. Keista, kad pagal „darbiečių“ sąrašą į miesto tarybą išrinkta kolegijos direktorė iki šiol tokio pritarimo negavo iš ministerijos, kuriai vadovauja taip pat „darbiečių“ ministrė.
Manyčiau, kad direktorės bei kitų „darbiečių“ garbės reikalas, kad toks raštas būtų, tai būtų lobizmo gerąja prasme pavyzdys.
P.S. Mieli mano „gerbėjai“, komentaruose siūlyčiau diskutuoti apie straipsnyje iškeltas problemas, o ne apie mano kuklų asmenį, kuris jau išnarstytas po kaulelį, ir ,drįstu manyti, kad nieko naujo apie jį pasakyti nesurasite. Ginčykimės dėl to, kas svarbu.