Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras su sveikos gyvensenos pamokomis ir užsiėmimais reguliariai aplanko Alytaus miesto įmones. Šįkart biuro specialistės svečiavosi pas Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos darbuotojus.
Alkoholis – būdas įtampai nuimti?
Ne paslaptis, kad gaisrininkai yra ta profesija, kurioje kasdien susiduriama su įtampa, nemaloniais ir dažnai skausmingais reiškiniais. Gaisrininkai kaip ir kriminalistai, greitosios medicininės pagalbos automobilių vairuotojai, kariškiai ar gelbėtojai dažnai tampa siaubingų scenų liudininkais. Ir labai dažnai – jie patys atsiduria pavojaus akivaizdoje. Paprastai tokių profesijų atstovai suvokia situaciją ir sugeba su ja susidoroti. Vis dėlto, kartais įstringa koks nors kraupus epizodas, kurį sunku užmiršti.
Nuolatinę įtampą ar tiesiog nemalonų gyvenimo patyrimą žmonės bando įveikti įvairiais būdais: sportuodami, žvejodami, juokaudami, kilnodami stikliuką alkoholio…
Kai mes stresą ar bet kokias gyvenimo problemas imame spręsti su buteliu rankoje, labai dažnai kelias veda į alkoholio vergiją. Būtent todėl, labai tikslingai šiems kilnios profesijos atstovams, t.y. gaisrininkams, visuomenės sveikatos biuro specialistės pravedė užsiėmimus apie alkoholio žalą, su dalyviais aktyviai diskutavo apie alkoholio vartojimo įpročius, paneigė visuomenėje egzistuojančius mitus apie alkoholio vartojimą: „naudą„ sveikatai, sveikesnius, lengvesnius alkoholinius gėrimus ir panašiai.
Darbuotojai galėjo išbandyti girtumo akinius, kurie leidžia labai tiksliai įsijausti į išgėrusiojo rolę. Išbandę girtumo akinius galėjo pamatyti, kaip elementarios užduotys tampa ne taip jau lengvai įveikiamos ir ne taip tiksliai, kaip mes norėtume, atliekamos.
Kūno sudėties analizė – gyvensenos atspindys?
Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos darbuotojai, taip pat turėjo galimybę pasidaryti kūno sudėties analizę kai specialių svarstyklių pagalba, įvertinus kūno elektromagnetinius parametrus, nustatomas ne tik kūno svoris, bet ir išorinių bei vidinių riebalų procentinė išraiška, raumenų bei kaulų masė, skysčių kiekis organizme, bazinė medžiagų apykaita, bei rekomenduojamas paros kilokalorijų skaičius, biologinis amžius, kūno masės indeksas.
Tai puikus būdas pasitikrinti, ar mūsų gyvensena tinkama, ar ne per didelis mūsų svoris, galbūt jau pats laikas tirpdyti nereikalingus riebalus ir didinti raumenų masę?
Galima pasidžiaugti, kad šios profesijos atstovų rezultatai buvo ganėtinai geri ir belieka tik palinkėti neprarasti judrumo ir motyvacijos sveikesniam gyvenimui ir toliau.