Alytiškiui Edminui Dabušinskui – ne vis vien, ką Alytuje veiks jaunimas. Sužinojęs apie naujoves, kurias Jaunimo parke ketina įgyvendinti savivaldybė ir pats apie tai diskutavęs su miesto vadovais, alytiškis ragina pasirašyti peticiją. Jos tikslas – atkreipti gyventojų dėmesį į Jaunimo parko viziją.
Savo požiūrį ir tikslus E. Dabušinskas išdėstė peticijoje „Alytaus Jaunimo parko vizija“:
„Alytaus miesto savivaldybė kartu su aktyviu jaunimu plečia viziją vėl pritraukti žmones į Jaunimo parką. Ne paslaptis, kad veiklos jame randa tikrai ne didelė dalis gyventojų. Uždarius atrakcionus, parke nebeliko aktyvios veiklos, žmonės jį apleido ir jaunimas teliko tik parko pavadinime. Tačiau norėtųsi atgaivinti Alytaus miestelėnų bendruomeniškumą (kurio pastaruoju metu trūksta), užpildyti parko erdvę įvairia veikla, tinkama tiek jaunam, tiek vyresniam.
Pirmieji žingsniai jau žengti: atnaujintos vaikų žaidimų aikštelės, suoliukai, įrengtos vietos mėgstantiems žaisti stalo žaidimus, visiškai neseniai pastatytas stalo teniso stalas, bei naujausias ir kol kas didžiausias įgyvendintas projektas – ekstremalaus dviračių, riedlenčių ir riedučių sporto aikštelė (angl. Skate park). Pastarasis, nors buvo atidarytas tik vasaros pabaigoje, sulaukė nemažo susidomėjimo ne tik tarp Alytaus jaunimo – atvyko entuziastų iš kitų miestų, kurie žinomi jau ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.
Alytaus miesto savivaldybė yra numačiusi įrengti ir stacionarius tualetus bei geriamojo vandens stotelę, kuriais džiaugsis ne vienas parko lankytojas, tačiau nesinorėtų tik tuo apsiriboti. Yra daugiau siūlomų projektų jaunimo užimtumo skatinimui, kuriuos įgyvendinus, parke veiklos būtų bene ištisus metus.
Pirmasis ir didžiausias projektas yra dviračių trasa (Pumptrack), numatyta įrengti šalia „Skate park“. Ši trasa tiktų visų amžiaus grupių žmonėms, turintiems dviračius (tiks bet koks dviratis – profesionalios įrangos nereikės), taip pat ją galės išbandyti ir riedlenčių bei riedučių entuziastai. Ši sporto ir laisvalaikio šaka, paplitusi visame pasaulyje, palengva atkeliauja ir pas mus: Lietuvoje šiuo metu yra dvi tokios trasos. Pirmoji trasa Kaune sulaukė tokio didelio susidomėjimo, kad Kauno miesto savivaldybė nutarė pastatyti dar tris(!), Vilnius trasą jau įsirengė, tačiau ji dar neatidaryta naudojimui. Įrengus tokią trasą mūsų mieste, ji būtų naudojama ne tik kaip laisvalaikio praleidimo vieta, bet būtų ir būdas pritraukti kitų miestų gyventojus apsilankyti Alytuje, organizuojant varžybas.
Antrasis projektas yra gatvės gimnastikos (pranc. Parkour) aikštelė. Šiam projektui jau praėjusiais metais buvo skirtos lėšos, bet dėl laiko stokos jį teko perkelti į šiuos metus. Šis laisvalaikio praleidimo būdas yra dar pakankamai naujas, bet stipriai besiplečiantis tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, kadangi tuo gali užsiimti tiek vaikai, tiek jaunimas, tiek solidaus amžiaus žmonės. Lietuvoje tokios aikštelės dygsta viena po kitos vos ne kasmet: pirmoji buvo įrengta Vilniuje (jau beveik prieš dešimt metų), vėliau Druskininkuose, Kaune, Šiauliuose (geriausia uždara salė Lietuvoje). Kadangi Alytuje yra šios sporto šakos atstovų, kurie jau treti metai žiemą glaudžiasi įvairiose salėse, atsirado poreikis turėti sąlygas treniruotis saugiai ir šiltuoju metų laiku. Parkour bendruomenė kiekvienais metais rengia varžybas skirtinguose miestuose, organizuoja stovyklas ir kitus renginius, tad tai būtų dar viena investicija į miesto patrauklumo skatinimą, kuri pritrauktų kitų miestų jaunimą apsilankyti mūsų krašte.
Trečiasis projektas – lauko treniruoklių aikštelė su kintamais svarmenimis. Tokia aikštelė kol kas būtų pirmoji ne tik Alytuje, bet ir Lietuvoje. Alytuje sportuojančių žmonių yra daug (ne tik jaunimo, bet ir vyresnių), tačiau ne visiems priimtinos ar prieinamos sporto salės. Įrengus šią aikštelę, savarankiškai sportuoti būtų galima gryname ore tiek siekiantiems atlikti trumpą mankštą, tiek rimtų iššūkių siekiantiems miestelėnams.
Dar viena idėja – gatvės šokių aikštelė, skirta šokėjams ir visiems, mėgstantiems šokius ir muziką. Aikštelėje bus rengiamos šokių varžybos, jaunimas, kuris nenori prakaituoti salėje, turės galimybę judėti gryname ore.
Matant jaunimo aktyvumą dalyvaujant susirinkimuose savivaldybėje, renkant informaciją bei teikiant pasiūlymus Jaunimo parko plėtrai, galima teigti, kad paklausa yra. Įgyvendinus šiuos projektus ne tik turėtume konkrečią naudą, padidindami miestelėnų užimtumą, bet ir garsintume savo miesto vardą ir sudarytume sąlygas jaunajai kartai tobulėti šiose srityse ir galbūt ateityje atstovauti mūsų kraštui ir šalai užsienyje. Dar vienas prekybos tinklas, pilnas parduotuvių su nemokamu wi-fi, neišgelbės jaunimo nuo veiklos trūkumo – tik mes patys, rodydami iniciatyvą, teikdami pasiūlymus, su savivaldybės pagalba galime kažką pakeisti.
Šia peticija norime pritraukti alytiškių dėmesį ne tik į jaunimo veiklas, bet ir į bendrą Jaunimo parko viziją ir jos plėtojimą. Peticija, rašyta praėjusiais metais (Skate parko ir Parkour aikštelėms įrengti) sulaukė apie 500 žmonių parašų, dėl ko buvo parodytas susidomėjimas ir įgyvendintas pirmasis projektas (Skate park), o pasirašiusieji stipriai drąsino ir išreiškė palaikymą tuo metu pateiktiems projektams (Skate parko ir Parkour aikštelės). Tikime, kad ši peticija surinks dar daugiau parašų, skatins daugiau domėtis, kas vyksta mūsų mieste, ragins diskutuoti ir prisidėti“.
Peticiją galite pasirašyti paspaudę ant nuorodos: http://peticijos.lt/visos/74607