Paprastu adatos dygsniu sukurtas rūbas, į kurį sudėta daug patirties ir meilės, „suskamba“ kitaip, jei parodos rengėjai sugeba į eksponatą pažvelgti netradiciniu kampu. Alytaus kraštotyros muziejaus kolektyvui pavyko sutelkti susidomėjusių smalsuolių būrį prie savo ekspozicijos.
Alytaus kraštotyros muziejaus kolektyvo rengiamos parodos savo turinio išpildymu, interpretacijomis, pateikimu, naujumu žinomos Lietuvoje, todėl Dzūkijos paveldą pristatančias parodas savo erdvėse kviečia eksponuoti aukštaičiai, zanavykai, suvalkiečiai, žemaičiai.
Šįsyk parodos „Ir po šimto metų tamsoj žiba…“(XX a. per. dzūkiški marškiniai) stotele tapo žemaičių muziejus „Alka“ Telšiuose. Susirinkę į parodos atidarymą telšiškiai ir miesto svečiai, 30-osios Lietuvos medalio kūrėjų stovyklos VIA Baltica dalyviai žėrė komplimentus Alytaus muziejininkams už puikios idėjos įgyvendinimą ir savojo krašto paveldo pristatymą.
Susitikimai ir pokalbiai su kolegomis, ekskursijos po Telšius, muziejaus ekspozicijas, Varnių vyskupystės muziejų, dalyvavimas medalio kūrėjų stovyklos vakariniame darbų pristatyme ir ketaus lydymo bei liejimo į formas proceso demonstravime, praturtino ir praplėtė mūsų muziejininkų akiratį.
Alytaus muziejininkų parodų šiais metais laukia dar ne vienas Lietuvos kraštas.