Poilsio ir pramogų erdvė šalia „Tarzanijos“ nuotykių parko tapo dar patrauklesnė – nuo šiol ji vilioja ir dzūkiškais bei dvaro patiekalais, gaminamais šį sekmadienį duris atveriančio „Dzūkijos dvaro“ kavinės -restorano „Boletus“ virtuvėje, o smagiai pabuvus gamtoje ir sočiai pavalgius restorane, nebūtina skubėti namo – atsipūsti galima bajoriškai įrengtuose dvaro kambariuose.
„Dzūkijos dvaro“ šeimininkai Giedrė ir Mindaugas Aldoniai per penkerius metus Alytaus pašonėje įkūrė ir išvystė išskirtinį kompleksą, kurį jau „atrado“ ir įvertino daugelis aktyvaus poilsio mėgėjų, o naujos pramogos ir objektai – restoranas, viešbutis – tik dar labiau didina jo patrauklumą.
Naujasis „Dzūkijos dvaras“ – tai ne pretenzingi rūmai, o autentišką senovinį dvarą primenantis pastatas su visa prie jo derančia aplinka ir net darbuotojų apranga. Svečius sutinkanti „Dzūkijos dvaro“ ekonomė ir padavėjos čia dėvi specialiai sukurtus tamsiai mėlynos ir šiaudų spalvos netradicinio kirpimo drabužius.
Kad maistas būtų tikrai toks, kaip dvare, čia pastatyta didžiulė kaimiškas duonkepė krosnis, kurioje iškeptos dzūkiškos bandos – visai kitokios nei ištrauktos iš elektrinės orkaitės, o ant malkomis kūrenamos viryklės išvirtos sriubos – ir gardesnės, ir kvapnesnės. Malkomis kūrenamame grilyje kepami įvairūs kepsniai. Be kitų autentiškų dzūkiškų patiekalų „Dzūkijos dvaras“ siūlys ir grikinių babkų , kurias toli gražu ne kiekviena šeimininkė moka iškepti.
Pasak „Dzūkijos dvaro“ šeimininko Mindaugo Aldonio, mintis šalia jau penkerius metus veikiančio nuotykių parko „Tarzanija“ įrengti viešbutį bei restoraną gimė įsiklausius į klientų poreikius.
„Nuolat sulaukdavome skambučių iš įmonių, organizacijų, kurių atstovai teiraudavosi, ar papramogavus bus kur apsistoti, pernakvoti, pavalgyti. Be to, norėjosi būti nepriklausomiems nuo metų laiko , kad žmonės pramogauti norėtų atvykti ir atvėsus orams, žinodami, kad ir vėsiu oru turės kur sušilti, išgerti karštos arbatos ir pailsėti. Taip pat norėjosi suteikti nuolatinį darbą pramogų parke „Tarzanija“ dirbantiems specialistams“, – pasakojo M. Aldonis.
Kai prieš penkerius metus jiedu su žmona Giedre Alytaus rajone, Radžiūnų kaime įkūrę nuotykių parką „Tarzanija“ kam nors užsimindavo apie savo plėtros planus, ne visi tikėjo, kad jie taps realybe.
Tą pripažino ir ne vienas į „Dzūkijos dvaro“ pristatymą atvykęs svečias. „Per penkerius metus padaryti tiek daug – nėra paprasta. Prisimenu pirmuosius žingsnius. Tuomet pasitikėjimą kėlė, kad žmonės yra jauni, ambicingi. Mūsų savivaldybės lūkesčiai irgi buvo dideli: naujos darbo vietos, rekreacija, žmonių poilsis, užimtumas. Džiaugiamės, kad jūs esate ir linkime, kad savo gražiame kelyje nesustotumėte“, – dvaro atidarymo šventėje kalbėjo Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.
Šalia Alytaus miesto atsiradusia nauja pramogų ir poilsio erdve džiaugėsi ir Alytaus miesto savivaldybės vadovai. „Tai yra ta vieta, kurioje mielai lankysis ir Alytaus miesto savivaldybės atstovai, ir mūsų miesto svečiai. Didžiuojamės jumis“, – sakė Alytaus miesto vicemerė Nijolė Makštutienė.
O „Dzūkijos dvaro“ šeimininkai vietoje nestovi – aplink dvarą jie jau kuria autentišką parką. „Turime įvaizdžio kūrėją, kuriam padedant greta „Dzūkijos dvaro“ pradėjome kurti visą Dzūkijos regioną apimantį parką: Varėną primins pasodinti kadagiai, Druskininkus – pušys, Lazdijus – lazdynai, ąžuolai, beržai, o Alytų – rožynai, kuriuos sodinsime kitąmet“, – apie netradicinį parką pasakojo dvaro šeimininkas.
Kol parkas neužaugo, dvaro aplinkoje labai išsiskiria medžio drožėjo Sauliaus Lampicko sukurta skulptūra, pirmoji pasitinkanti dvaro svečius. „Man nusišypsojo laimė sukurti šią skulptūrą. Jos idėja – ąsotis – gimė labai netikėtai. Skulptūra simbolizuoja gausybės ragą, kad ąsotis iš dangaus tarsi Dievo ranka ir toliau pavaizduotos visos Dzūkijos gėrybės“, – skulptūrą pristatė S. Lampickas.
Kaip ir dera, „Dzūkijos dvaras“ jau turi ir savo herbą. Jį pristatydamas autorius Marius Daraškevičius, dizaineris ir ženklodaros specialistas, sakė, kad išgirdus dvaro šeimininkų Giedrės ir Mindaugo Aldonių idėją, jis buvo ja sužavėtas ir stengėsi ją su visomis detalėmis perteikti herbe. Jame pavaizduotas svetingumo simbolis ąsotis, kurį laiko dvi lūšys stovinčios ant pušų šakų, o po jomis – tekanti Nemuno upė.
„Dzūkijos dvaras“ tai unikalus regioninis poilsio ir pramogų kompleksas, kuriame teikiamos apgyvendinimo, konferencijų ir renginių paslaugos.
„Dzūkijos dvare“ įrengta dvylika kambarių: penki standartiniai kambariai, keturi standartiniai su terasa, du mini liukso klasės kambariai su vaizdu į Nemuną ir vienas liukso klasės kambarys. Pro kiekvieno kambario langus atsiveria nepakartojami gamtos vaizdai. Kambariuose tvyro rafinuota elegancija, jauki aplinka, jaučiama gamtos teikiama ramybė. Visi kambariai pavadinti grybų pavadinimais: Tirkasis baravykas, Raudonviršis, Aksombaravykis, Ūmėdė garduolė, Šilbaravykis, Kazlėkas, Geltonasis baravykas, Voveraitė, Kelmutis, Ūmėdė, Gudukas.
Greta „Dzūkijos dvaro“ įrengta saulės jėgainė, lentpjūvė, žirgynas, čia pat auginamos daržovės, kurios naudojamos dvaro virtuvėje patiekalams skaninti.
„Dzūkijos dvaras“ – tai ypatinga vieta, kur kiekvienas jausis svarbus.