Alytaus miesto savivaldybės ketinimai Volungės ir Jazminų gatvių sankirtoje įrengti žiedinę sankryžą sulaukė įmonės „Glass market“, kuri prieš dešimtmetį įrengė automobilių stovėjimo aikštelę prie Jazminų turgaus, reakcijos. Jos vadovas Žilvinas Treigys įsitikinęs, kad tokių planų įgyvendinimas padarytų nuostolių jo bendrovei.
Alytusplius.lt paskelbus straipsnį apie ketinimus Vidzgirio mikrorajone greta Jazminų turgavietės įrengti žiedinę sankryžą bei bendrajame miesto plane numatytą, bet šiuo metu dar neįrengtą J. Matulaičio gatvę, kad įmonės „Celsis“ darbuotojai ir klientai turėtų privažiavimą prie pastato, savo poziciją redakcijai atsiųstame elektroniniame laiške išdėstė Ž. Treigys.
Jis pažymėjo, kad bendrovė su Alytaus miesto savivaldybe dėl teritorijos prie Jazminų gatvėje esančio prekybos patalpų pastato sutvarkymo yra pasirašiusi sutartį.
„Sutartyje savivaldybė įsipareigojusi neleisti naikinti mūsų įmonės lėšomis įrengtos automobilių parkavimo aikštelės greta Jazminų g. 3 esančio pastato.
Jeigu būtų nuspręsta įrengti žiedinę sankryžą bei naują gatvę, savivaldybė pažeistų sutartį, atsirastų žala mūsų įmonei (J. Matulaičio gatvę numatyta įrengti tiesiai per įrengtą automobilių stovėjimo aikštelę – red.), kurią savivaldybė privalės atlyginti“, – laiške rašė Ž. Treigys.
Jis nurodė, kad automobilių parkavimo aikštelei ir miesto pėsčiųjų takų įrengimui toje teritorijoje įmonė išleido 400 000 Lt (beveik 116 tūkst. eurų), o dalį šios infrastruktūros savivaldybė planuoja pertvarkyti ar naikinti.
„UAB „Celsis“ pastatą statė ir žinojo, kad miesto bendrojo plano sprendiniai nenumato galimybės privažiavimo įsirengti nuo Jazminų g. Tiek statant minėtą pastatą, tiek šiuo metu galiojančio bendrojo plano sprendiniai privažiavimą prie UAB „Celsis“ pastato numato nuo Kovo 11- osios gatvės. Todėl savivaldybės siūlomas teritorijos pertvarkymas yra neteisėtas, darantis žalą mūsų verslui.
Šiuo atveju savivaldybė planuoja bloginti ar griauti mūsų veikiantį verslą, nepaisydama sutartimi prisiimtų įsipareigojimų ir proteguodama UAB „Celsis“ verslą“, – tikino Ž. Treigys.
Tačiau Alytaus miesto savivaldybės Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas, vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Matažinskas, pabrėžė, kad J. Matulaičio gatvė, dėl kurios įrengimo nerimauja Ž. Treigys, buvo numatyta ir senajame, ir naujai patvirtintame miesto bendrajame plane.
„Toje vietoje, kurioje yra įrengta minima automobilių stovėjimo aikštelė, yra laisva valstybinė žemė ir šiuo metu formuojamas savivaldybės žemės sklypas. Savivaldybė ir anksčiau, ir šiuo metu, leidžia investuotojams gerinti verslo aplinką valstybinėje žemėje, pasirašant inžinerinės infrastruktūros plėtros sutartis, jeigu, kaip šiuo atveju, nepakanka vietos privačiame sklype.
Bet jeigu atsiranda poreikis savivaldybei įgyvendinti miesto bendrojo plano ar kitų teritorijų planavimo ar strateginių dokumentų sprendinius, ji tą ir gali padaryti, nes inžinerinės infrastruktūros nuosavybės teisė priklauso savivaldybei ir minėtos sutartys nesuteikia teisės į privačiam subjektui pirmumo į valstybinę žemę“, – teigė M. Matažinskas.
Anot jo, bendrovės „Glass market“ vadovo teiginiai yra nepagrįsti, nes sprendžiant situaciją dėl UAB „Celsis“ privažiavimo, atsižvelgiama į visų aplinkinių objektų poreikius ir atsiradus J. Matulaičio gatvei, bendrovės „Glass market“ įrengta aikštelė bus praplėsta ir joje išliks lygiai tiek pat automobilių parkavimo vietų, kiek yra ir šiuo metu.
M. Matažinskas priminė, kad valstybinėje žemėje įrengta aikštelė verslininkui suteikė galimybę statyti žymiai didesnį pastatą, tai yra, turėti daug didesnį komercinį plotą iš kurio jis gauna pajamas. „Jeigu tos sutarties nebūtų, tai įmonė būtų galėjusi statyti perpus mažesnio ploto pastatą“, – sakė M. Matažinskas.