Rugsėjį mokyklų duris praversiančių Alytaus miesto mokinių laukia pokyčiai. Vieni jų mokysis atnaujintose patalpose, kiti išbandys inovacijas mokymosi procese. Jaukesnė aplinka pasitiks ir darželinukus. O kad mažiesiems vietos darželiuose nepritrūktų, bus steigiamos ir naujos grupės.
Gražėja patalpos ir aplinka
„Ruošiantis naujiems mokslo metams, visuomet, kiek galėdami, stengiamės atnaujinti, sutvarkyti mokyklų patalpas. Kai kur tie pokyčiai būna nedideli, atliekamas tik kosmetinis remontas, o kitur darbo imamasi iš pagrindų, ir pasikeitimai matomi labai aiškiai“, - sakė Alytaus miesto mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė, kuruojanti švietimo sritį.
Netrukus bus baigti remonto darbai Dzūkijos mokyklos pastato viduje. Piliakalnio progimnazijoje baigiami tvarkyti sanitariniai mazgai, o Putinų gimnazijoje vyksta pastato išorės renovacijos darbai.
Taip pat sutvarkytos Jotvingių gimnazijos prieigos, suremontuotas Likiškėlių progimnazijos stogas. O Dzūkijos mokykla netrukus galės džiaugtis ir nauja tvora: mokyklą planuojama aptverti, kad mokiniams būtų saugiau.
Taip pat tvoromis bus aptverti ir visi Alytuje veikiantys lopšeliai-darželiai, mokyklos-darželiai. Kai kurie jų naujas tvoras jau turi, kiti greitai turės. Tvorų varteliai bus žaismingi, su spalvingais vaizdais, logotipais.
Džiugu ir tai, kad visuose darželiuose sutvarkytos sanitarinių mazgų ir virtuvėlių patalpos. Vaikams bus ne tik jaukiau, bet ir patogiau. O lopšelis-darželis „Pušynėlis“ atsinaujino ir išoriškai – buvo atlikta pastato išorės renovacija. Išorinių pokyčių yra ir lopšeliuose-darželiuose „Vyturėlis“ bei „Volungėlė“ – čia suremontuoti stogai.
Šiemet daug naujovių Alytaus muzikos mokykloje. Įgyvendinant projektą, čia suremontuota dalis patalpų, atnaujinta šildymo sistema, elektros apšvietimas, elektroniniai ryšiai, vidaus vandentiekis ir nuotekos. Taip pat įsigyta nauja kompiuterinė įranga, baldai, pianinai ir akordeonas.
Steigiamos naujos ikimokyklinio ugdymo grupės
Gerų naujienų yra kalbant ne tik apie išorinės aplinkos atnaujinimą, bet ir apie pokyčius ugdymo procese, naujovių diegimą, mokiniams, jų tėvams patogias permainas.
Alytaus vicemerė J. Šukevičienė džiaugiasi, kad lopšeliuose-darželiuose, mokyklose-darželiuose užimtumas didelis, veiklos netrūksta, pastatai nestovi tušti.
„Reaguodami į tėvų prašymus, steigiame tris naujas ikimokyklinio ugdymo grupes. Viena jų jau įsteigta, o kitas dar turės patvirtinti taryba. Ir toliau stebėsime augantį poreikį ir imsimės priemonių, kad visiems visko užtektų. Kalbant apie švietimo tinklo pertvarką, jeigu atsilaisvintų patalpų, kurios šiuo metu naudojamos neefektyviai, jose būtų galima steigti dar daugiau ikimokyklinukų grupių“, - kalbėjo J. Šukevičienė.
Baimė dėl pertvarkos – bereikalinga
Anot jos, artėjančio švietimo tinklo optimizavimo tikrai nereikėtų iš anksto baimintis ar jį iškart tapatinti su vienos ar kitos ugdymo įstaigos uždarymu.
„Nenaudokime žodžio „uždaryti“, nes tai reiškia užkabinti spyną, užrakinti duris ir išeiti. Mūsų siekis – ne toks. Mokinių mažėja ir reikia imtis sprendimų, kurie būtų naudingi visiems ir užtikrintų mokymosi kokybę. Dėl pertvarkos mokiniai gatvėje neatsidurs“, - teigė J. Šukevičienė.
Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu sudaryta darbo grupė parengs švietimo įstaigų tinklo pertvarkos plano projektą. Jis bus viešai svarstomas, derinamas su įvairiomis interesų grupėmis, su švietimo įstaigų bendruomenėmis. Tačiau, vicemerės teigimu, tai – ilgas procesas, kuris šių mokslo metų nepalies.
Yra kuo pasidžiaugti
Tad dabar koncentruotis reikėtų į tai, kaip sudominti mokinius, ką naujo jiems pasiūlyti. O pasidžiaugti kuo yra.
Alytaus šv. Benedikto gimnazija oficialiai patvirtinta kaip Tarptautinio bakalaureato mokykla kandidatė diplomo ir pagrindinio ugdymo programoms, kai kurie mokomieji dalykai gimnazijoje bus dėstomi anglų kalba, o gimnazija turės įrodyti, kad yra pasiruošusi kokybiškam ir visapusiškam dvikalbiam ugdymui.
Dar viena naujovė – alytiškiai įsitrauks į projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“. Šv. Benedikto gimnazijoje ir Likiškėlių progimnazijoje bus sukurtos pokyčių komandos, kurios sieks didinti mokinių motyvaciją. Projekto metu į Alytų mokyti atvyks dvi jaunos mokytojos istorikės.
Taip pat dvi Alytaus mokyklos laimėjo atranką inovacijoms išbandyti. Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos ir Šv. Benedikto gimnazijos mokytojai, pasitelkę inovacijas, stengsis sudominti mokinius, organizuos netradicines pamokas.
Dėmesys skiriamas ir negalią turintiems mokiniams. Dzūkijos mokyklos specialiojo ugdymo klasėse įrengta šilto smėlio terapijos klasė. Moksliškai įrodyta, kad tokia metodika padeda stabilizuoti mokinių emocinę būseną, juos nuraminti ar suaktyvinti, gerinti bendravimo įgūdžius.
„Mūsų tikslas – visomis prasmėmis eiti pirmyn. Ar kalbėtume apie mokymosi aplinką, ar apie patį mokymąsi – vizija ta pati. Džiaugiamės visų mokinių, darželinukų, abiturientų pasiekimais. Pastarieji šiemet pademonstravo rezultatus, kokių Alytaus istorijoje dar nebuvo. Pirmą kartą tiek šimtukų.
Norisi, kad abiturientai neišvažiuotų studijuoti į kitus miestus, kad tai galėtų padaryti ir savo gimtajame Alytuje. Todėl einame ta linkme, kad mūsų mieste būtų galima įgyti ir universitetinį išsilavinimą, kad čia būtų bakalauro, magistro studijos. Šiemet dar ne, bet kitais metais – labai tikimės“, - sakė J. Šukevičienė.