Patvirtinome metų biudžetą, darbai po truputį įsibėgėja, prisiimti įsipareigojimai prieš save ir aplinkinius, įgyvendinami išsikelti prioritetai. Kokie jie šiais metais Alytuje?
Neabejoju, kad vienu svarbiausių tikslų ir toliau išlieka Alytaus siekis tapti verslui vystytis palankiu ir jaunoms šeimoms kurtis patraukliu bei žmonėms gyventi patogiu miestu. Bus rekonstruojamos gatvės, šaligatviai, tiesiami dviračių takai, tvarkomos ikimokyklinio ugdymo ir švietimo įstaigos.
Išskirtinis dėmesys teks investicijoms į Pramonės parką, Pramonės rajono infrastruktūros gerinimui bei daugelį metų politikų dėmesio stokojusių Ulonų ir Santaikos gatvių rekonstrukcijos techninio projekto parengimui.
Alytaus Pramonės parke šiuo metu nė vienas laisvas sklypas nėra tinkamas statyboms. Patvirtintame 2017 metų biudžete numatyti pinigai keliems Pramonės parko sklypams sutvarkyti – labai svarbu, kad bent dalis parko būtų paruošta investuotojams. Džiaugiuosi, kad dauguma tarybos narių buvo vieningos nuomonės ir neabejoju, kad priėmus reikiamus sprendimus žengsime didelį žingsnį verslo aplinkos gerinimo link.
Taip pat šiais metais bus pradėti įgyvendinti gatvių, jungiančių Pramonės rajoną – Naująją su Pramonės gatve ir Perspektyvinės gatvės projektai. Jie abu yra parengti, o Pramonės – Naujosios gatvės projektui numatytos ir lėšos. Pramonės gatvės dalies, einančios nuo Alytaus kultūros ir komunikacijos centro link Naujosios gatvės, būklė yra labai prasta, jos net negalima būtų vadinti gatve, todėl ją sutvarkius, ten įsikūrusioms įmonėms tikrai bus patogiau ir geriau dirbti, vežioti gaminius, tausoti transporto priemones.
Ši gatvė ne tik pagerins susisiekimą, bet ją sutvarkius sumažės ir sunkiasvorių automobilių srautas Putinų gatve, transporto priemonių spūstys Putinų, Naujosios ir Kalniškės gatvių sankryžoje.
Toliau bus rekonstruojama Naujoji gatvė link pramoninio rajono ir miesto ribos. Ypatingai šiuo metu apleista Naujosios gatvės atkarpa link Miklusėnų, ten nėra nei pėsčiųjų takų, nei perėjų, nei apšvietimo. Situacija yra tikrai prasta, o juk toje miesto dalyje veikia didžiosios miesto įmonės, taip pat ir į Alytų atėjęs naujas darbdavys – „Techa furniture“, šiais metais planuojantis įdarbinti per 150 naujų darbuotojų.
Natūraliai kyla klausimas, į ką buvo žiūrima anksčiau? Pramonės rajonas neatsirado per pastaruosius metus, tai kodėl viso to ten nėra?
Reikės priimti sprendimus ir dėl Alytaus aplinkkelio sujungimo su Miškininkų gatve. Dabar ten yra žvyrkelis. Ar taip turėtų būti? Iš Pirmajame Alytuje įsikūrusių didžiųjų įmonių, tokių kaip „Alita“ ar „Alytaus chemija“ sunkiasvoris transportas produkciją turi vežti per miestą arba naudotis prastos būklės žvyruotu keliu. To negali būti, todėl šią problemą privalėsime spręsti.
Kitas didelis šių metų darbas – Ulonų ir Santaikos gatvių rekonstrukcijos techninio projekto parengimas. Čia reikalingi nauji pėsčiųjų takai, nes esami labai susidėvėję, taip pat – keičiama asfalto danga. Žinoma, kol bus pasiektas galutinis rezultatas, teks palaukti, nes vien techninis projektas tokio mąsto projektui yra rengiamas kone metus.
Į tą projektą pateks ir Santaikos gatvės atkarpa, kuri yra išvažiuojant iš miesto Simno-Seirijų žiedo link. Ta atkarpa taip pat yra labai prastos būklės, o apie pėsčiųjų takus net nėra ką kalbėti. Ši gatvės dalis jau seniai gyventojams ir miesto svečiams bado akis, yra nesaugi, todėl pokyčiai yra būtini.
Taps patrauklesnė ir centrinė miesto dalis – bus sutvarkyta Jotvingių gatvė, rekonstruota važiuojamoji dalis, nutiesti nauji šaligatviai.
Pernai išsprendėme automobilių parkavimo problemą prie Didžiosios Dailidės ežerėlio, ten taip pat jau nutiesta elektros energijos tiekimo linija. Anksčiau, kai abiejų Dailidžių projektas buvo baigtas, elektros nebuvo net gelbėtojų namelyje. Tad ir šioje rekreacinėje zonoje sukurtos sąlygos verslui.
Toliau tęsime darbus, kad miestas būtų patrauklus jaunoms šeimoms. Bus tęsiami remonto darbai miesto darželiuose, kad mažiausiems miesto gyventojams sąlygos būtų geros ir patogios. Pernai tarybos nariai patys važinėjo po darželius, savo akimis pamatė ir įsitikino, kokios apverktinos sąlygos kai kur yra, prausyklos ir sanitariniai mazgai baisūs, tas situaciją būtina nedelsiant keisti. Darželiuose įrengsime žaidimų aikšteles – jos bus prieinamos visiems miesto vaikams, kaip ir šiuo metu esančios.
Jaunimo parke planuojame atnaujinti riedlenčių parką ekstremalaus sporto mėgėjams, įrengti pavėsines senjorams, stacionarius tualetus pastatyti tiek Jaunimpo parke, tiek ir Miesto sode.
Labai tikiuosi, kad dar vienu svarbiu darbu 2017-ais metais taps Dainų slėnio atgaivinimas. Jo projektui parengti 2017 metų biudžete yra numatyti pinigai.
Numatyti darbai, kurie maksimaliai pakeistų Alytaus vaizdą į gerąją pusę, o žmonės jaustųsi patogiai, vaikščiodami suremontuotais šaligatviais, važiuodami sutvarkytomis gatvėmis, vesdami vaikus į šiuolaikiškai sutvarkytus darželius.
Tačiau visiems darbams įgyvendinti pirmiausia reikia dviejų dalykų: teisingų sprendimų ir pakankamai pinigų. 2017-ųjų biudžeto formavimas nebuvo lengvas darbas: jis iš visų pareikalavo išminties ir atsakomybės, teisingai paskirstant lėšas. Džiaugiuosi, kad tos išminties ir atsakomybės nepristigome, tikiuosi, visi planai bus įgyvendinti.