Vienam pagrindinių naujos miesto valdžios išsikeltų tikslų – Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) įkūrimui Alytuje ir toliau intensyviai klojami pamatai.
„Reikia ruoštis investuotojų atėjimui į Alytų, todėl planuojame visus energetinių resursų poreikius, kalbame su ministerijų atstovais, atliekame visus reikalingus namų darbus, kad galėtume pasiekti kuo geresnių rezultatų miesto ir jo žmonių labui“, - sakė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.
Šią savaitę jis kartu su savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Neringa Rinkevičiūte susitiko su Energetikos viceministru Egidijumi Purliu, Ekonomikos ir inovacijų viceministru Mariumi Skuodžiu, AB „Energijos skirstymo operatoriaus“, AB „Litgrid“ Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus, AB „Amber Grid“ Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatoriaus vadovais ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovais.
Susitikimo metu kalbėta apie galimybes į teritoriją, kurioje planuojama kurti Laisvąją ekonominę zoną Alytuje, atvesti reikalingos galios elektros energiją, nutiesti kitas reikalingas komunikacijas.
„Labai džiaugiuosi, kad kartu su Švietimo, mokslo ir sporto, Ekonomikos ir inovacijų ministerijomis mums pasiruošusi padėti ir Energetikos ministerija. Turime labai stiprų Vyriausybės palaikymą šiame procese“,– sakė Alytaus miesto meras N. Cesiulis.
Susitikimas vyko Alytaus miesto savivaldybės vadovų iniciatyva. N. Cesiulis pabrėžė, kad yra labai svarbu žinoti, ką konkrečiai savivaldybė gali pasiūlyti potencialiems investuotojams.
„Turime nusimatyti realius poreikius, kad neprisiplanuotume per daug, bet ir neturėtume per mažai: pavyzdžiui, dviejų megavatų elektros įvado, kai yra reikalingas dvidešimties ar trisdešimties. Tikslūs skaičiai reikalingi ir LEZ steigimo Alytuje galimybių studijai, kurios rengimui pritarė visi savivaldybės tarybos nariai.
Man, kaip miesto vadovui, yra labai svarbu, kad į galimybių studiją būtų įtraukti tikslūs skaičiavimai, o ne preliminarūs. Kad mes žinotume, kiek ir kokio ilgio trasų, kiek įvažiavimo kelių reikės įrengti“, - paruošiamuosius darbus vardijo miesto meras.
Jau dabar yra aišku, kad norint investuotojams pasiūlyti reikalingas komunikacijas, darbai gali užtrukti iki dviejų metų. Todėl, kol yra rengiama galimybių studija, lygiagrečiai yra daromi ir kiti paruošiamieji darbai, kurie ateityje leis sutaupyti laiko ir nevers investuotojų laukti.
„Norime viską daryti reikiamu laiku. Planuojame, teikiame dokumentus, pasirengiame infrastruktūros ir komunikacijų įrengimo planą, kalbame su investuotojais“, - sakė N. Cesiulis.
Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja N. Rinkevičiūtė pabrėžė, kad susitikimas buvo labai naudingas. Paaiškėjo, kad Pirmajame Alytuje esanti teritorija yra puikiai išvystyta ir norint atvesti reikalingo galingumo elektros įvadą, nereikės labai didelių investicijų ir laiko.
„Žinome, kad penkių megavatų elektros energijos įvadą „Elektros skirstymo operatorius“ galėtų įrengti iš karto, dešimties – per metus, o maksimalų – trisdešimties – per dvejus metus. Tai, pasak „Investuok Lietuvoje“ atstovų, yra labai geras rodiklis, nes kitose Lietuvoje veikiančiose Laisvosiose ekonominėse zonose toks elektros energijos galingumas net nėra naudojamas“, - situaciją komentavo N. Rinkevičiūtė.
Susitikimo metu kalbėta ir apie dujų trasos tiesimą. Kadangi ji šiuo metu driekiasi visai greta sklypo ribos, tad ir jos atvedimas iki numatytos vietos sklype būtų labai paprastas. „Visos galimybės yra puikios“, - pasidžiaugė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.