Alytaus turgeliai išlydi gėlynus, pirkėjai ieško šviežienos. Perkamiausios – vietinių ūkininkų braškės, kilogramas 7–9 eurai. Nuo prekystalių greitai dingsta šiltnamiuose užauginti agurkai. Vietiniai ūkininkai vis daugiau atveža šviežių bulvių. Kilogramas didžiausių – 1,8, nedidukių – 1,5 euro.

Po Joninių į Alytaus turgelius suplaukė Dzūkijos miškų žinios. Ant prekystalių pasirodė žemuogių, mėlynių ir voveraičių. Stiklinaitė žemuogių – 5–6, mėlynių – 4–5, litras voveraičių – 9 eurai.

Į Alytaus Jazminų turgų voveraičių ir du baravykaicius atvežė Varėnos krašto grybautoja Onutė. Baravykus rado jaunam miške, prie samanų, voveraites rinko prie takelių, keliukų – mišriuose miškeliuose. Onutė už litrą voveraičių prašė 8 eurų.

Turguje pasirodė gražių žemuogių ir mėlynių iš Nemunaičio miškų, prisirpo saulės atokaitoje, laukymėje.
Pasak Jotvingių turguje prekiaujančios Anelės Aurylienės, tikras mėlyniavimas ateis tik praėjus Joninėms po dviejų savaičių.

Miško gėrybių rinkėja Jūratė ketvirtadienį trumpam pasirodė Jazminų turguje, bijojo prarasti gražią dieną, išlėkė į miškus. Ji į turgų buvo atvežusi žemuogių ir mėlynių bei, parodai, kad jau dygsta, raudonikį bei kazlėkų.
Pamatę turguje, žmonės patys lekia į miškus grybų ir uogų, o ten tuščia, reikia žinoti geras vieteles.
Prieš Jonines ir aš išbandžiau savo laimę uošvijoje, Utenos krašto miškuose: tuščia, nušalę uogynai, grybų nėra, grįžau į Alytų su viena įsikibusia erke.


Jurgio Kochansko nuotraukos.
idomu turgus negi daugiau Alytuje niekas nevyksta
Vyksta!!! Vis pasirodo kvailių su kvailas komentarais!!!
nesugebi jokios naujienos parasyt nors esi ” protingas ”
prajuokinai, tikslus pastebejimas :DDD
Tokie straisniukai yra rudų skylių užkišimas ir kitų dalykų užglaistymas . Kai mieste yra rimtų ir visikių kitokių reikalų išeina senas kiškis ir pradeda barstyt druską ant uodegos
rašydamas apie pievas tik apie tai kas aktualu niekas