Nagai yra vienas iš tų dalykų, kuriam moterys, o ir savo išvaizdai neabejingi vyrai, skiria tikrai daug dėmesio. Bet ar tai galėtų stebinti – juk tvarkingi ir sveiki nagai yra mūsų rankų vizitinė kortelė, jie reprezentuoja, o nulakuoti tam tikra spalva gali paryškinti damos eleganciją, rafinuotumą ar žaismingumą. Tačiau net gražiausias nagų dizainas neatrodys nepriekaištingai, jei patys nagai nebus sveiki. Tad labai svarbu tinkamai jais rūpintis, naudoti kokybiškas priemones ir palepinti tam tikromis procedūromis. Ypač tai aktualu, jei jūsų nagai silpni, lūžinėjantys, itin lankstūs, ploni, vargina jų sluoksniavimasis. Tad štai keli būdai, kaip sustiprinti savo nagus.
Gyvenimo būdo pokyčiai
Nagai tikrai reaguoja į patiriamą stresą, prastą mitybą (mat tuomet gauna kur kas mažiau jiems reikalingų medžiagų), taip pat į nuovargį bei kitus su mūsų gyvenimo būdu susijusius aspektus, tad jei norite stiprinti nagus, reikėtų gyvenimo būdui skirti kiek daugiau dėmesio.
Pirmiausia, atsisakykite žalingų įpročių. Ir šiuo atveju kalbame ne tik apie alkoholio vartojimą, rūkymą, bet ir apie tokius įpročius kaip nagų kramtymas.
Šiek tiek dėmesio ir mitybai. Juk su maistu gauname didelį pluoštą vitaminų, mineralų bei kitų vertingų medžiagų, kurių reikia mūsų odai, plaukams, nagams ir kt. Jei norite džiaugtis sveikais nagais, verta į racioną įtraukti produktų, turinčių vitamino C, A, E, B grupės. Ne mažiau reikšmingi ir mineralai, pavyzdžiui, selenas, silicis, geležis, cinkas. Ypač atkreipkite dėmesį į seleną ir silicį, kurie itin svarbūs sveikų nagų kontekste. Beje, nago tvirtumui daug įtakos turi ir kalcis.
Tinkamas nago lakavimas ir lako šalinimas
Daugelis mėgstame lakuoti nagus, tiesa? Tačiau ne daugelis žino, kad prieš tepant lako sluoksnį rekomenduojama nagus padengti nago plokštelę stiprinančiu pagrindu, idealiai tiks ir stiprinamasis lakas nagams.
Ne mažiau svarbus ir lako šalinimas. Geriausia, jei nenaudosite acetono, mat jis sausina nagų odeles, pažeidžia nago plokštelę. Jei nagus lakuojate ilgalaikiu geliniu laku, saugiausia jį šalinti specialisto kabinete. Jei visgi darbą norite atlikti namuose, greičiausiai, rinksitės, ar šalinti dilde, ar naudojant specialius tirpiklius. Tai šiame kontekste dildė nagui būtų sveikesnis pasirinkimas.
Profesionalus manikiūras
Jei turite silpnus nagus, nagų priežiūros specialistai iš Klipshop elektroninės parduotuvės rekomenduoja manikiūrui geriau rinktis profesionalų paslaugas. Grožio salone naudojamos aukštos kokybės priemonės, geri įrankiai, meistrai turi sukaupę žinių bagažą ne tik apie tai, kaip tinkamai atilikti manikiūrą, bet ir kaip elgtis su silpnais nagais. Negana to, specialistai gali pastebėti, jei nagai pažeisti, pavyzdžiui, grybelio ar kitos ligos, kas irgi gali būti jų susilpnėjimo priežastis.
Atliekant manikiūrą pas šios srities meistrus iki minimumo pašalinama rizika pažeisti nago plokštelę šalinant seną laką, dildant nagą, karpant odeles ar atliekant kitus veiksmus.
Darant manikiūrą namuose labai svarbu saugoti odeles ir nago plokštelę. Nedildykite nago per stipriai, nedildykite jo paviršiaus, nekarpykite nagų žirklutėmis, pernelyg nenutrumpinkite odelių. Labai svarbu trumpinant nagą dildę braukti tik viena kryptimi.
Dėmesys rankų odai
Jei turite itin sausą rankų odą, tikėtina, kad nagai taip pat nedžiugins. Tad norint turėti sveikus bei dailius nagučius, ne mažiau svarbu tinkamai pasirūpinti ir rankų oda bei, žinoma, nagų odelėmis. Rankoms naudokite drėkinamąjį, maitinamąjį kremą, o odeles periodiškai tepkite specialiu nagų odelėms skirtu aliejumi.
Beje, kai atliekate namų ruošos darbus, ypač jei naudojate buitinę chemiją, būtinai mūvėkite pirštines – tai bus naudinga ir rankų odai, ir jūsų nagams.
Vonelės rankoms ir nagams
Vienas paprasčiausių variantų – arbatinis šaukštelis jūros druskos ir pusė litro šilto vandens. Druską išmaišykite dubenėlyje, merkite rankas ir palaikykite jas vandenyje apie 15–20 minučių. Nusausinę naudokite maitinamąjį kremą. Tokios vonelės padės minkštinti rankų odą, stiprinti nagus, puoselėti odeles.
Priežiūra žiemą
Atskiro dėmesio, pasak nagų priežiūros specialistai iš Klipshop parduotuvės, mūsų nagai nusipelno šaltuoju metų laiku, kai juos veikia šaltis, temperatūrų svyravimas, sausas oras patalpose ir kiti veiksniai. Rankos sausėja, nagai taip pat. Tad žiemą svarbu lauke mūvėti pirštines, nakčiai rankas tepkite maitinamuoju kremu, puikiai tinka priemonės su alyvuogių kauliukų, kokoso, argano aliejais, pažeistiems nagams bus nepamainomas ricinos aliejus.
Svarbu!
Verta paminėti, jog reikėtų atkreipti dėmesį, ar jūsų nagai visada buvo silpni, ar tokie tapo pastaruoju metu. Tai svarbu, mat silpni, lūžinėjantys nagai gali signalizuoti ir apie kai kurias ligas, pavyzdžiui, širdies problemas, diabetą ar kitas. Dar silpni nagai gali būti streso, nuovargio, sutrikusios hormonų veiklos pasekmė. Tad jei nagų problemos prasidėjo staiga, galbūt verta apsilankyti ir pas gydytoją, jog įsitikintumėte, kad nagai nieko jums nenori „pasakyti“.