BMW automobiliu Alytaus gatvėmis besivažinėję jaunuoliai pastebėjo, kad juos seka „Opel Vectra“ automobilis. Tad vienas iš BMW mašinos keleivių sustojus nusprendė išsiaiškinti, kas ir dėl kokių priežasčių juos seka. Aiškinimasis baigėsi tuo, kad „Opel Vectra“ automobilis buvo apspardytas kojomis, o BMW keleivis už svetimo turto sugadinimą „užsidirbo“ teistumą.
Byla neseniai buvo nagrinėjama Alytaus apylinkės teisme, o viskas prasidėjo dar šių metų vasarą. Kaltinamasis aiškino, kad jis su kitais asmenimis apie 23 val. po miestą važinėjosi BMW automobiliu. Važiuojant jis pastebėjo, kad jų automobilį seka „Opel Vectra“.
BMW sustojus gatvėje, bendrakeleiviai nuėjo kažkur toliau, o jis nusprendė nueiti prie „Opel Vectra“ ir išsiaškinti, kas juos seka. „Opel Vectra“ taip pat sustojo, iš jo išlipo vairuotojas, kuris išsitraukė telefoną ir ėmė jį filmuoti.
Pasak kaltinamojo, jis paklausė, kodėl jį filmuoja, tačiau automobilį „Opel Vectra“ vairavęs vyras nieko neatsakė, tik pritraukė telefoną arčiau jo veido, po to įlipo į savo automobilį ir parodė kaltinamajam rankos vidurinį pirštą. Kaltinamasis dėl tokio elgesio supyko ir spyrė į automobilio priekį, „sparną“, spjovė į langą ir nuėjo į savo namus.
Kiek kitokią versiją pateikė „Opel Vectra“ atomobiliu važiavę asmenys. Jie teigė pastebėję, kad automobilių stovėjimo aikštelėje, chiliganiškai vairavęs BMW vairuotojas nesuvaldė automobilio ir atsitrenkė į kelio ženklą, tačiau nesustojo ir pasišalino iš įvykio vietos. Tad „Opel“ automobiliu važiavę asmenys nusprendė jį pasekti ir užfiksuoti valstybinius numerius. Tai pastebėjęs vienas keleivių ėmė elgtis agresyviai ir puolė spardyti jų automobilį.
Teismas pripažino BMW keleivį kaltu apgadinus svetimą turtą, įvertino tai, kad kaltinamasis atlygino nukentėjusiam turtinę žalą, su juo susitaikė ir dėl savo veiksmų gailisi. Be to, kaltinamasis anksčiau teistas nebuvo.
Atsižvelgiant į visas aplinkybes, teismo procesas buvo baigtas baudžiamuoju įsakymu, o kaltinamajam paskirta vienu trečdaliu sumažinta bausmė – laisvės apribojimas aštuoniems mėnesiams, įpareigojant nuteistąjį per visą bausmės laiką dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje ir uždraudžiant jam keturis mėnesius, skaičiuojant nuo bausmės vykdymo pradžios, vartoti psichiką veikiančias medžiagas.