Sveikatos tako atkarpoje, tarp Pulko ir A. Baranausko gatvių, prasidėję darbai pakurstė kai kurių netoliese gyvenančių žmonių nepasitenkinimą. Minėtą atkarpą planuojama atnaujinti – čia įrengti vaikų žaidimų aikštelę, suoliukus, treniruoklius, tačiau gyventojai teigia to prie pat savo namų langų nepageidaujantys, nes triukšmo – jau ir taip užtektinai.
Kilusi problema buvo svarstoma prieš savaitę vykusiame Alytaus miesto savivaldybės Aplinkos ir plėtros komiteto posėdyje. Jo metu buvo išklausyti ir atvykę pasisakyti Seinų gatvės gyventojai.
Jie teigė, kad apie visai prie pat jų namų planuojamus darbus sužinojo tik tuomet, kai pamatė čia atvykusią sunkiasvorę techniką, tikino, kad prieš tai apie numatytą projektą nieko nežinojo, viešinimas nebuvo tinkamai organizuotas.
Viešasis pirkimų konkursas minėtos Sveikatos tako atkarpos sutvarkymo darbams atlikti buvo organizuojamas pavasarį. Kaip gegužės mėnesį rašė alytusplius.lt, šalia pėsčiųjų ir dviračių tako numatyta įrengti poilsio aikšteles, sporto ir vaikų žaidimų įrenginius, suoliukus, išskirtinę pavėsinę, taip pat pasodinti naujus želdinius.
Aplinkos ir plėtros komiteto posėdyje dalyvavę gyventojai teigė, kad reakrecinė zona, kurioje atliekami darbai, yra labai siaura, prie pat gyvenamųjų namų. Gyventojams ir taip pakanka triukšmo, kuris sklinda nuo Sveikatos tako. Tad Seinų gatvėje gyvenantys žmonės prašė savivaldybės po jų langais, priešais namus, nestayti suoliukų, neįrenginėti vaikų žaidimų aikštelių, kadangi jie nori turėti ramybę ir galimybę pailsėti.
Taip pat gyventojai atkreipė dėmesį, kad žiūrint į esamą situaciją, įrengti suoliukai dažnai tampa tiesiog girtuokliavimo vietomis. Teigė, kad tą puikiai iliustruoja šalia įmonės „Parama“ angaro pastatytas suoliukas, kuris yra tiesiai po gyventojo langais. Čia, prie suoliuko, vakarais ne tik girtaujama, kyla muštynės, daužomi buteliai, bet ir atliekami gamtiniai reikalai po šalia esančiu medžiu, tad kyla klausimas, kas atsakys už gyventojų saugumą.
Posėdžio metu pasisakė sprendimo projektą dėl Sveikatos tako atkarpos sutvarkymo rengusi ir jį tarybai dar pernai pristačiusi savivaldybės Finansų ir investicijų skyriaus vedėja Neringa Rinkevičiūtė.
Ji nurodė, kad savivaldybės taryba šio projekto įgyvendinimui pritarė dar praėjusių metų lapkričio mėnesį. Komitetų posėdžiuos sprendimo projektas buvo svarstomas du kartus. Informacija apie projektą buvo viešinta savivaldybės socialinio tinklo paskyroje, internetiniame portale, laikraštyje.
N. Rinkevičiūtė pabrėžė, kad projektas yra įgyvendinamas laisvoje valstybinėje žemėje, tad tikrai nėra pažeistos privačių sklypų ribos, be to, projektas yra toks, kad jam nereikėjo techninio projekto – užteko brėžinių, sąmatos ir vizualizacijos.
N. Rinkevičiūtė pastebėjo, jog panašūs projektai viešose erdvėse iš pradžių beveik visada sulaukia gyventojų nepasitenkinimo, tačiau vėliau paaiškėja, kad nuogąstavimai buvo nepagrįsti. Be to, saugumui užtikrinti planuojama įrengti vaizdo stebėjimo kameras.
Kai kurie komiteto nariai teigė, kad ir gyventojai galėtų būti aktyvesni, labiau domėtis, kas vyksta. Pasak jų, gyventojų siūlymai visuomet išklausomi ir į juos atsižvelgiama, bet juos reikia teikti tuomet, kada vyksta viešinimo procedūros, o ne jau būna prasidėję darbai.
Taip pat paminėta, kad minėtas Sveikatos tako atkarpos sutvarkymo projektas yra suderintas su ES paramos projektų administravimo agentūra, todėl jis arba turi būti įgyvendinamas taip, kaip suderinta, arba jo apskritai turi būti atsisakyta, ir sutartis nutraukiama. Be to, aikštelių įrengimo vietos buvo suderintos ir su vyriausiuoju architektu, ir Nacionaline žemės tarnyba, todėl jų keisti negalima.
Vienintelis kelias gyevntojams – raštu kreiptis į savivaldybės tarybą. Jei ji pritars, tuomet projektas bus nutrauktas, o netesybų išlaidas rangovams apmokės savivaldybė. Tačiau, kaip teigė gyventojai, jie nėra nusiteikę prieš patį projektą, tiesiog norėtų, kad būtų atsižvelgta ir į gyventojų lūkesčius.