Alytiškis Mantas Rajackas dar vaikystėje negalėdavo ramiai praeiti pro motociklus. Vaikui vis norėdavosi juos paliesti, apžiūrėti, o vairuoti motociklą buvo savotiška svajonė. Šiandien vyras turi nuosavą motociklą, juo dalyvauja kvapą gniaužiančiose varžybose ir sako, kad toks sportas – jo gyvenimo būdas: už tai pinigų niekas nemoka, tačiau gautas adrenalinas, patirtys – pinigais neišmatuojami.
M. Rajackas dalyvauja Lietuvos motociklų plento žiedinių lenktynių čempionatuose, varžosi ir su Baltijos šalių sportininkais. Kiekvienos lenktynės – pilnos rizikos ir nežinios, kaip viskas pasisuks. Profesionaliu motociklų sportu alytiškis užsiima jau ketverius metus, o išbandyti važiavimą trasoje jį paskatino skaudi nelaimė.
„Taip jau nutiko, kad važiuodamas mieste žuvo mano pažįstamas, priklausęs motociklininkų bendruomenei, mes visi kartu važinėdavome. Po šio įvykio susimąsčiau, kad važiuojant miesto gatvėmis ar užmiesčio keliais – daug pavojų, esi mažai pastebimas. Ir pats turėjau nutikimą, kai vos per plauką išvengiau susidūrimo su automobiliu.
Varžybose yra kitaip, tad nusprendžiau savo jėgas išbandyti jose. „Užsikabinau“, patiko. Čia adrenalino – užtektinai, gali „išsikrauti“, palenktyniauti, palakstyti, ir to pilnai užtenka“, – pasakojo M. Rajackas.
Treniruotės, pasiruošimas varžyboms, o po to ir dalyvavimas jose užima daug laiko, tačiau alytiškis teigia, kad suspėja visur. Kiekvienos varžybos – vis kitokios: alinantis karštis, kova, technikos gedimai ar traumos – niekada nežinai, kas laukia, ir turi prisitaikyti prie esamų salygų.
Kačerginės „Nemuno žiede“ motociklai išvysto vidutinškai 168 kilometrų per valandą greitį, čia – staigūs posūkiai, laiko pašalinėms mintims nėra.
„Tiesiog susikoncentruoji į varžovą, kurį sieki aplenkti, ir stengiesi pasiekti tikslą. Laimėti, žinoma, norisi visada. Tačiau kartais būna tiesiog įdomu išbandyti naują trasą ar pasivaržyti su varžybų dalyviu, kuris važiuoja panašiai kaip aš. Tuomet užverda tikra kova ir azartas“, – sakė sportininkas M. Rajackas, jau keletą metų varžybose „skinantis“ prizines vietas.
Į motociklų sportą pasinėręs vyras savo gyvenime turi ir dar vieną pomėgį, kuris ilganiui virto darbu. Alytiškis teikia tatuiravimo paslaugas, turi platų ratą klientų. O kiek tatuiruočių jau yra pasidaręs pats – nė nesuskaičiuoja.
„Pirmąja pasidariau šešiolikos metų. Didelės prasmės joje nebuvo, tiesiog – drakonas. Tuo metu svarbiausia buvo turėti tatuiruotę. Dabar jau maždaug kas metus atsiranda vis nauja. Ant kūno esančios tatuiruotės pasakoja mano gyvenimo istoriją. Jose sutalpinu svarbiausius įvykius, kurie nutinka per metus“, – pasakojo alytiškis.
Ant jo kojos yra ištatuiruotas ir didelis motociko bei ant jo sėdinčio vairuotojo atvaizdas. Tai – vienos Manto pergalių varžybose įamžinimas.
Vyriškis teigia, kad Alytaus miesto gyventojai tatuiruočių atžvilgiu yra gan drąsus, eksperimentuojantys. Mantui tatuiruotę teko daryti ir daugiau kaip 80 metų amžiaus moteriai. Ji į saloną atėjo su dukra, ir abi jos pasidarė po tatuiruotę, atspindinčią motinos ir dukros ryšį.
Tatuiruotes kartais tenka daryti ir neįprastose vietose, pavyzdžiui, vidinėje lūpos pusėje, o būna, jog žmones nuo tam tikrų sprendimų Mantui tenka ir atkalbinėti.
„Pasitaiko, kad žmonės prašo, kad jau esamą tatuiruotę uždengčiau kita, nori paslėpti tam tikrą datą ar gyvenimo periodą. Viskas įmanoma, tačiau, mano nuomone, nereikėtų slėpti to, kas kažkada tau daug reiškė ir įėjo į tavo gyvenimo istoriją. O jei dar pasidarei ir tatuiruotę, vadinasi, tai tikrai buvo svarbu. Mes galime slėpti daug ką, bet neištrinsime ir nepaslėlpsime to mintyse, prisiminimuose“, – kalbėjo M. Rajackas.
Jis darbą tatuiruočių salone derina su sportine veikla, džiaugiasi, kad jo pomėgį palaiko žmona, kuri neretai kartu važiuoja į varžybas. O motociklą jau mėgsta apžiūrėti ir mažasis sūnus.
„Kai turi savo vaiką, viskas atrodo šiek tiek kitaip, nerimo yra. Jei jis domėsis, nedrausiu, o dirbtinai neskatinsiu. Sūnus pasirinks pats. Mano paties tėvai dar pauglystėje yra pasakę: Mantai, važiuok atsakingai ir protingai. Daugiau papildomų kalbų ta tema nereikėjo. Kiekvienas vadovaujamės savo galva ir turime jausti atsakomybę“, – sakė sportininkas.
VIDEO: https://youtu.be/3Hir4sBvncY