Kuriate nedidelio, bet stilingo miegamojo viziją? Mažas kambarys ne tik kelia daugiau iššūkių, bet ir yra apipintas įvairiausiomis taisyklėmis. Viena jų – kompaktiškos erdvės turi būti atitinkamai apstatomos mažesniais baldais. Kodėl šią taisyklę verta sulaužyti ir kaip didesni baldų matmenys pasiteisina tiek stiliaus, tiek funkcijų prasme?
Vizualiai didesnės erdvės kūrimas
Interjero dizaineriai, kuriantys modernias erdves, teigia, kad dažnu atveju tokio tipo kambaryje kur kas geriau atrodo keli platūs objektai nei daug smulkių detalių. Viena priežasčių – didesnių matmenų gaminiai sukuria atviresnės, laisvesnės patalpos įspūdį. Pavyzdžiui, jei yra galimybė, galima drąsiai dairytis plačios, išskirtinio dizaino dvigulės lovos su čiužiniu, sukuriančiu išties patogią, judesių nevaržančią poilsio oazę keliems asmenims.
Funkcionalumas, arba mažiau daiktų „triukšmo”
Dar vienas talpių gaminių miegamajame privalumas – šie, net užimdami daugiau matomo ploto, nekelia vadinamojo „triukšmo”. Gaila, tačiau to paties negalima pasakyti apie kambarį, kuriame tankiai sudėti daiktai, iki galo taip ir neatliekantys savo funkcijos. Lygiai taip pat, kaip ir erdvi lova, plati spinta užims daugiau vietos, bet ir atitinkamai sukurs šios naudingam drabužių, avalynės, kitų tekstilės produktų sandėliavimui.
Pasirinkimo įvairovė
Šiandien miegamajame ir kitose namų zonose itin geidžiamas patogumo, funkcijų ir stiliaus derinys. Atsižvelgiant į poreikius, dominuojantį minimalistinį, modernų stilių ir kitas rinkos tendencijas, dauguma unikalių kūrinių pasižymi nestandartiniais matmenimis ar bent atitinkančiais aukščiausius patogumo standartus. Tiesa, kai kurie gamintojai siūlo išskirtinius, itin kompaktiškus baldus, vertinamus dėl įspūdingos funkcijų gausos. Reikia pripažinti, ieškant tokio optimalaus kainos ir stiliaus varianto, teks nusiteikti ilgam procesui.
Dar kelios taisyklės, kurias sulaužyti naudinga
Visai be reikalo brėžiamos griežtos matmenų ribos – toli gražu ne vienintelis mitas, kuris siejamas su nedidele patalpa. Pavyzdžiui, vis dar sakoma, kad mažame kambaryje negali būti kelių kilimų, tamsių sienų. Ar tai tikrai tiesa? Interjero dizaineriai sėkmingais projektais paneigia šias nuostatas. Keli kilimai nuostabiai atlieka darbo ir poilsio zonos atskyrimo funkciją, o tamsi siena, net sodrios spalvos lubos gali tapti puikiu akcentu, papildysiančiu interjerą įdomiu „prieskoniu”.
Galima sakyti, kad kompaktiškas miegamasis turi tik vieną taisyklę – drąsiai leistis į paieškas, nebijoti eksperimentuoti ir kūrybiškai pažvelgti į dizaino teikiamas galimybes. Galiausiai, dažnai genialumas slypi tiesiog paprastume!