Dviejuose prekybos centruose Alytuje ketvirtadienį apsilankęs alytiškis iš jų išėjo pasibaisėjęs. Pasak vyriškio, žmonės tiesiog lipa vieni ant kitų, nesilaiko saugaus atstumo, kas nori – eina be kaukių, nedezinfekuoja rankų, o apsaugos darbuotojai drausminti neatsakingai besielgiančių pirkėjų neketina.
„Itin didelė betvarkė Putinų „Maximoje“. Jei kalbame apie žmonių saugumą, viruso plitimą, tai atrodo, kad čia situacija visiškai nevaldoma. Kas eina su kaukėmis, kas be jų, nori – rankas dezinfekuoja, nenori – nesidezinfekuoja. Pirštines kas turi, kas neturi. Apsaugos darbuotojai procesų nekontroliuoja, nieko nesako“, – nemaloniais įspūdžiais po apsilankymo parduotuvėje dalinosi alytiškis Audrius.
Vyriškis teigė lankęsis ir „Maximoje“ Santaikos gatvėje. Ten, pasak jo, padėtis irgi negeresnė: driekiasi eilės, pardavėjos nespėja, atrodo pasimetusios.
„Vis kalbama apie savisaugą, bet kaip gali save apsaugoti, kai tu saugaisi, bet kiti daro, ką nori, ir apsaugos darbuotojai to nekontroliuoja. Bent tuos atstumus sureguliuotų, o dabar bręsta konfliktai ir tarp pačių pirkėjų. Paprašo žmogus pasitraukti, laikytis atstumo, tai kitas sako: nesilaikysiu, ir ką tu man padarysi“, – pasakojo alytiškis.
Anot jo, pardavėjos vos spėja suktis. Nors laisvų kasų yra, tačiau jos tuščios. Pasak vyriškio, jis bendravo ir su parduotuvės vedėja – pasiūlė jai sėsti į kasą ir paspartinti darbą, bet susilaukė atsakymo, kad į kasą gali pasodinti jį patį.
„Juk nežinome, šalia ko prekybos centre stovime. Jei nesilaikoma visų saugumo priemonių, galime užsikrėsti virusu. Tad apsaugos darbuotojai turėtų pasirūpinti, kad pirkėjai laikytųsi higienos reikalavimų ir saugaus atstumo. Juk žinome, kad tarp užsikrėtusių alytiškių buvo tokių, kurie lankėsi prekybos centruose. Negali žinoti, kas juose lankosi ir dabar“, – kalbėjo Audrius.
Apie situaciją pasiteiravus „MAXIMA LT“ atstovų, „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė teigė, kad artėjant Velykoms, klientų srautai parduotuvėse iš tiesų didėja, bet „Maximos“ tinkle jie jau yra reguliuojami pastarąsias kelias savaites
„Pagal kiekvienos parduotuvės plotą yra paskaičiuota, kiek vienu metu joje gali būti pirkėjų. Mūsų sprendimu, 20 kvadratinių metrų prekybinio ploto turi tekti vienam žmogui. Kitaip tariant, jei parduotuvės plotas 1000 kvadratinių metrų, joje vienu metu gali būti apie 50 žmonių. Tuo metu kiti klientai turėtų palaukti lauke, laikydamiesi saugaus atstumo“, – komentavo E. Dapkienė, žadėjusi dėl situacijos minėtose parduotuvėse Alytuje pasiaiškinti plačiau.
Jos teigimu, apsaugos darbuotojai Alytuje parduotuvių viduje nuolat įspėja klientus, kad jie nesibūriuotų prekių skyriuose, palauktų, kol srautai sumažės. Pardavėjų ir kasininkų netrūksta, didesnių eilių įspūdis gali susidaryti dėl to, kad stovėdami eilėse, žmonės dabar turi laikytis saugaus atstumo. Jį „Maximos“ parduotuvėse žymi linijos.
„Iki šiol mes galėjome tik prašyti savo pirkėjų ateiti į parduotuves prisidengus veidą medicinine kauke, šaliku ar skarele, tačiau nuo balandžio 10 dienos tai tampa privaloma. Kitaip tariant, veido neprisidengęs žmogus, laikantis Vyriausybės reikalavimų, į parduotuvę nebus įleidžiamas“, – sakė E. Dapkienė.
Komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė atkreipė dėmesį, kad parduotuvių darbuotojai turi teisę priminti pirkėjams apie saugius atstumus ir tai daro. Taip pat nuo vasario pabaigos klientams įrengtos nemokamos rankų dezinfekavimo priemonės, iškabintos vienkartinės pirštinės.
„Apie šias priemones darbuotojai pirkėjams nuolat primena ir prašo jomis naudotis“, – teigė E. Dapkienė.