Šį rudenį Alytuje turėtų būti pastatytas didžiulis gongas, kurį Alytui dovanoja Indonezijos vyriausybė. Tokią žinią prieš keletą dienų socialiniame tinkle džiaugdamasis paskelbė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. Tačiau katalikų bažnyčios dvasininkams ši žinia džiaugsmo nesukėlė.
Abejonės nuskambėjo bažnyčioje
Sekmadienį Alytaus Šv. Kazimiero bažnyčioje vykusių Mišių pabaigoje kunigas Saulius Kasmauskas parapijiečiams trumpai išsakė savo nuomonę apie vadinamąjį pasaulio Taikos gongą ir ketinimus jį atgabenti bei pastatyti Alytuje. Dvasininkas pareiškė, kad tokiam žingsniui nepritaria.
Savo nuomonę kunigas išsakė ir socialiniame tinkle.
„Gloriosa Trinita/Šlovingoji Trejybė judėjimo narys atkreipė mano, kapeliono, dėmesį į Alytaus mero siūlymą pastatyti mieste 13-ąjį pasaulyje Taikos gongą, iš Tolimųjų Rytų gautą dovaną. Mano, alytiškio, nuomone, tokio objekto Alytui nereikia, nes tai svetima mūsų kultūrai ir religijai. Atminkime, kad netgi Saliamonas savo laiku buvo neišmintingas“, – rašė kunigas.
Poralui alytuslius.lt jis prisipažino, jog jį šiek tiek nustebino tai, kad meras prieš priimdamas tokią dovaną, nesikonsultavo su gyventojais, neklausė jų nuomonės. „Kiekvienas gali turėti savo nuomonę, tad išsakiau ir savąją, kadangi kuruoju su religija, religiniais papročiais susijusią sritį ir tylėti šiuo klausimu negaliu“, – sakė kunigas S. Kasmauskas.
Meras: ar taika yra blogai?
Įvairių vertinimų dėl gongo atsiradimo Alytuje atsirado ir po mero paskelbta žinia apie tai. Kai kurie alytiškiai palaikė kunigų nuomonę, kiti teigė neįžvelgiantys nieko blogo, ir džiaugėsi, kad Alytuje atsiras objektas, kuris taps turistų traukos objektu, ir gongą tapatino būtent su taikos simboliu, o ne religinio pasaulio aspektais. Žmonės ragino mažiau gilintis į religijas, o pasidžiaugti, kad Alytus taps vienu iš nedaugelio pasaulio miestų, kur toks objektas bus.
Tokios nuomonės laikosi ir Alytaus meras N. Cesiulis. Jis tvirtino, kad visų komentarų savo socialinio tinklo paskyroje sekti nespėja, tad jam nėra žinoma, kokia diskusija vyko tarp žmonių.
„Mes norime skelbti žinią, kad Alytus yra taikus miestas visoms rasėms, visoms religijoms. Nenorime su niekuo konfliktuoti. Kokie svečiai pas mus beužsuktų, esame jiems atviri ir taikūs žmonės. Ir jei Alytus pasirinktas kaip miestas, kuriame galėtų stovėti Taikos gongas, tai nuo kada taika yra blogai?“ – kalbėjo meras.
Jis tvirtino nenorintis proteguoti jokios religijos, o dovaną priimantis kaip taikos simboliką. „Gal kažkam ir nepatiks, visi turi savo nuomonę. Tačiau mes orientuojamės į taikos pasaulyje skleidimą ir akcentuojame būtent to prasmę“, – teigė N. Cesiulis.
Meras tvirtino, kad variantų, kur galėtų stovėti gongas, yra, tačiau jį gavus, pirmiausia dėl galimų vietų bus tariamasi su gyventojais.
Pasak miesto vadovo, apie 700 kilogramų sveriantį gongą, iš kurio visam pasauliui bus skelbiama taika, Alytuje planuojama pastatyti rugsėjo 21-ąją, Tarptautinę taikos dieną.
Egzorcistas prabilo apie nelaimes
„Ar Alytaus miestui dar maža nelaimių?“ – taip į žinią apie Alytaus užmačias pasistatyti gongą reagavo Lietuvoje žinomas kunigas egzorcistas Arnoldas Valkauskas. Jo įsitikinimu, toks dalykas prieštarauja krikščionių religijai ir nieko gero neatneš.
„Jei žiūrėtume iš neutralaus, pasaulietiško pasaulio, tai, žinoma, žmonės nesigilina į tą dvasinį pasaulį, nesuka dėl to galvos, jiems viskas atrodo gražu, simboliška.
Bet jei pažiūrėtume giliau, dvasiniu aspektu, iš religinės pusės, tai viskas šioje plotmėje turi prasmę. Ir rytietiškoje pasaulėžiūroje, dvasiniame pasaulyje, gongai turi visiškai kitą reikšmę nei sukelti taiką. Gongų vibracijos skirtos dvasių iššaukimui, bendravimui su jų pasauliu. Ar mums reikia tos svetimos pasaulėžiūros?“ – retoriškai klausė A. Valkauskas.
Kunigas egzorcistas teigė, kad krikščioniškoje pasaulėžiūroje dvasių pasaulis yra tikras. Jam, egzorcistui, pačiam tenka su tuo susidurti.
„Kokiu būdu šis gongas mums garantuos taiką? Jei esu krikščionis, tai man taiką užtikrina Dievo išpažinimas, o ne vibracijos, dvasių šaukimas. Parsivešime stabą, kuris kvies kažkokias dvasias. Kokia to prasmė? Kokios dar dvasios be Dievo?“ – stebėjosi kunigas egzorcistas.
Jo teigimu, jeigu žiūrėtume dar giliau, galima kalbėti ir apie demoniškąjį veikimą, kuris gali pasireikšti kviečiant dvasias.
„Po to nereikėtų stebėtis, kad mieste vyksta negeri dalykai, nelaimės. Manau, jų ir taip užtenka“, – įsitikinęs A. Valkauskas.