Siela rami kaip jūra tykiu oru. Kūnas kiekviena savo ląstele jaučia ramybę, atsipalaidavimą ir jaukumą. Trokšdamas sukurti pasimėgavimo gyvenimu, o ne egzistavimo aplinką UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA“ vadovas nusprendė viešbutyje „Flores“ ir SPA centre sukurti Balio salos atmosferą.
Džiunglių augalija, šimtametė raižyta mediena, jūros bangų nugludinti akmenėliai, žmogaus rankomis valandų valandas pinti bambukų, bananų ar nendrių kilimai, akmens luitas per daugybę mėnesių įgavęs žmogaus fantazijos formą – rodyklės, kurios nukreipia mūsų mintis reikiama linkme: gyvenimas puikus, o čia per harmoningą kūno ir gamtos ryšį galima pajusti dvasinę gyvenimo pilnatvę.
Kad pasąmonėje gimtų gražiausios svajonės
Kiekvienos viešbučio „Flores“ ir SPA centro interjero detalės užduotis – kurti vietą, kuri atliktų ne tik apgyvendinimo funkciją, bet ir priverstų svečią žavėtis, pasijusti tarytum kitame pasaulio krašte. Nors architektų ir dizainerių idėjas ribojo nedidelė pastato teritorija jiems tai pavyko. Natūralios medžiagos, rankų darbo detalės, vyraujantys tekstūriniai reljefiniai paviršiai kuria egzotiškumo ir staigmenos pojūtį. Spalvų paletė taip pat parinkta siekiant perteikti bendrą Indonezijos dvasią, todėl viešbučiui „Flores“ ir SPA centrui būdingas natūralių gamtos spalvų derinys.
Tą patį galima pasakyti ir apie filosofinei įstaigos vizijai įgyvendinti parinktas medžiagas, kurios, beje, atliko ne tik estetinę, bet ir praktinę funkciją: marmuras vonios kambariams pasirinktas dėl ilgalaikiškumo, bambukas ir lava – dėl egzotiškumo, tikmedis, mango mediena, smiltainis – dėl virsmo neįprasta forma, akmuo – dėl patvarumo. Kiekviena detalė rado idealią jai priklausiančią vietą: jūros nuskalauti akmenėliai sugulė į žiemos sodo sienas, bambukų vamzdeliai apjuosė kolonas, šviestuvai tarsi paukščių lizdai nutūpė palubėse, mozaikoje „In Vivo“ sustingo jūros gelmių gyventojai.
Balio dvelksmas kiekvienoje detalėje
Beveik visos interjero detalės, apdailos medžiagos atplaukė iš Balio salos – viešbučio „Flores“ ir SPA centro statytojai jas užsakę laukė metus, kol viskas saugiai pasiekė Klaipėdos uostą, o tada jau sausumos transportu – Druskininkus. Nemaža dalis elementų (apie 70 %), suteikiančių interjerui pagrindinį akcentą, buvo užsakomi individualiai. Pavyzdžiui, kiekvieno kambario numeris papuoštas jostro žiedu. Kiti interjero sprendimai – lovų galvūgalių mozaikos ir smiltainio kompozicijos, mediniai pano ant sienų, V formos kriauklės, vienaluičio marmuro vonios, dievybių figūros, plono metalo šviestuvai – buvo užsakyti iš Balio amatininkų. Kambarių interjerą organiškai papildo iš bananų lapų ar nendrių supinti kilimai.
Žiemos sodo juodoji siena pagaminta iš lavos – Rytuose tikima, kad lavos gaminiai neša laimę. Marmuriniuose vonios kambariuose dėmesį traukia ypatingų formų kriauklės, išskaptuotos iš marmuro arba itin tvirto medžio, šimtmečius išgulėjusio žemėje. Nepaprastas iššūkis buvo perteikti kuo stipresnį tėkmės ir nuoseklumo potyrį SPA centre. Unikaliai procedūrų erdvei būdingos gamtiškos formos – čia sienos išsiskiria verstos odos faktūros efektu, architektūriniu aptakumu, dideliu atviros erdvės plotu, jaukiu apšvietimu, kuriamu rytietiškų motyvų ažūriniais šviestuvais, pro kuriuos sklindanti šviesa ant sienos suformuoja ornamentą.
Stilius be ribų
Siekdami kuo aiškiau perteikti Balio salos dvasią ir sužadinti ramybės bei pasitenkinimo gyvenimu jausmą, viešbučio „Flores“ ir SPA centro interjero kūrėjai taikė nemažai drąsių ir neįprastų sprendimų. Kai kuriuose kambariuose esančios vonios ir dušai neatskirti pertvaromis, medinės kriauklės, yra ir rankų darbo smiltainio sienos… Vienam įspūdingam kambariui teko gaminti stiklinį lovos galvūgalį, kad už jo būtų matoma rytietiška rankų darbo siena, nes norėta perteikti ne tik nuotaiką, požiūrį į gyvenimą, bet ir žmogaus rankų darbo grožį.
Nelengva užduotimi tapo SPA patalpų funkcionalumo ir Indonezijos estetikos suderinimas. Tai pavyko padaryti pasitelkiant bambuko užuolaidas bei apdailą, rankų darbo dirbinius ant sienų, iš Rytų atgabentus baldus, dušų kabinoms naudojant ne standartines plyteles, o jūros akmenėlius. SPA centre procedūros atliekamos ant išskirtinių vandens masažinių stalų, atogrąžų lietaus plaunamų gultų bei marmuro luitų. Darbas buvo sunkus ne tik trokštant įkūnyti užsakovą viziją, bet ir tiesiogine prasme – viešbučio „Flores“ ir SPA centro vartai, marmurinės vonios, rankų darbo akmenukų apdaila sveria tonas.