Bendrovė „Dzūkijos vandenys“ netikėtai atsidūrė skandalo sūkuryje. Jos vadovams tenka aiškintis dėl pirties, kuriai įrengti įmonė dabar išleido 400 eurų – pirtis įrenginėjama patalpose, kur ji ir anksčiau buvo, projektas buvo parengtas prieš keliolika, o medžiagos nupirktos prieš kelis metus.
„Dzūkijos vandenų“ direktorius Jurijus Červiakovskis teigia, kad pirtis įrenginėjama darbuotojams ir jų iniciatyva. Anot vadovo, ji reikalinga įmonėms darbuotojams, kuriems tenka dirbti įvairiomis oro sąlygomis likviduojant vandentiekio avarijas ar rekonstruojant nuotekų vamzdynus. Tą patį sako ir įmonės profesinės sąjungos pirmininkė Dalia Širvinskienė.
Tačiau kai kurie miesto politikai čia įžvelgia lėšų švaistymą. Dėl to ketvirtadienį miesto taryboje „užstrigo” įmonės „Dzūkijos vandenys“ vadovo praėjusių metų veiklos ataskaita: klausimas buvo išbrauktas iš posėdžio darbotvarkės.
„Jeigu pirtis kelia tiek daug aistrų, padarysime čia sandėlį. Kokia bus politikų pozicija, taip ir pasielgsime“, – kalbėjo į politikų nemalonę patekęs J. Červiakovskis. Jis prisipažino nemanęs, kad toks paprastas, daug išlaidų nepareikalavęs darbas darbuotojų labui, sulauktų tiek daug dėmesio ir pasipriešinimo.
„Toks vaizdas, kad aš atėjau ir sakau: darom pirtį, bus šokiai. Nuvilsiu, bet, deja, taip nebuvo“, – sakė įmonės vadovas.
Pirtis įrengta iš prieš kelis metus nupirktų medžiagų
Pernai pradėjęs vadovauti „Dzūkijos vandenims“ jis šiose patalpose siūlė įrengti serverinę. Tačiau paaiškėjo, kad patalpos tam netinkamos – esant stiprioms liūtims į jas patenka vandens. Tad pasitarus su darbuotojais buvo nutarta čia baigti įrengti pirtį, kuri kitados ir buvo.
Visa rūsio patalpa jau seniau buvo išklota plytelėmis, dušai, tualetas įrengti. Tik pačios pirties patalpoje buvo plikos betono ir mūro sienos.
Speciali mediena, stiklinės durys, net krosnis buvo nupirkta dar 2015 metais ir iki šių metų pradžios stovėjo įmonės sandėlyje. Tad buvo nuspręsta turimas medžiagas panaudoti ir įrengti pirtį.
J. Červiakovskis patikino, kad pirties įrengimui pinigai tikrai nebuvo švaistomi – visi darbai atsiėjo apie 400 eurų. Už šias lėšas buvo įrengta elektros instaliacija, nupirktos termoizoliacinės medžiagos. Per ketverius metus papilkėjusią medieną atnaujino įmonės stalius. Jis atliko ir visus kitus darbus, kad pirtis būtų tinkama naudoti.
„Įmonėje 2004 metais buvo parengtas šios pirties projektas, patalpose įrengta viskas, išskyrus tam tikrus apdailos darbus. Mes ją sutvarkėme, kad įmonės darbuotojai, dirbantys lauko sąlygomis, turėtų kur susišilti ir nusiprausti. Jeigu įmonė turi patalpas, jos turi būti sutvarkytos, juolab, kad visos priemonės buvo nupirktos“, – sakė J. Červiakovskis.
Profesinės sąjungos pirmininkė: pirtis įmonėje visada buvo
„Dzūkijos vandenų“ profesinės sąjungos pirmininkė Dalia Širvinskienė, bendrovėje dirbanti 27 metus, paprašyta pakomentuoti „pirties skandalą“, teigė, kad pirtis įmonėje veikė daugelį metų ir būtent darbuotojai ja naudodavosi.
Vėliau, sugedus krosniai, pirties patalpos buvo apleistos. Prieš kelis metus buvo nuspręsta jas pradėti remontuoti. Buvo paklotos plytelės, atnaujintos dušinės. Bet vėliau darbai sustojo.
„Dirbant lauke žmogui turi būti skiriamos tam tikros trukmės pertraukos. Mes tokios priemonės, kur žmogus galėtų užeiti, susišilti, arbatos atsigerti, neturime. Kadangi patalpos rūsyje taip ir nebuvo iki galo sutvarkytos, atėjus vadovauti naujam direktoriui, bendru sutarimu įrengėme tą pirtį. Mes tam pritarėme ir palaikėme, rūpindamiesi savo darbuotojų sveikata“, – savo poziciją išsakė profesinės sąjungos pirmininkė.
Ar naujoje pirtyje darbuotojams teks pasikaitinti, ar politikai nurodys ją ardyti, priklausys nuo naujosios miesto valdžios sprendimų.